Wybierz miasto

Zadyszka liderów

Autor: ROBERT GALIŃSKI

2001-10-17, Aktualizacja: 2004-12-18 01:45 źródło: Dziennik Zachodni

Coraz większego tempa nabierają rozgrywki w drugiej grupie IV ligi. W dziesiątej kolejce do największej sensacji doszło w Wodzisławiu, gdzie liderujący zespół Odry przegrał z GKS-m Tychy 0:1.

Coraz większego tempa nabierają rozgrywki w drugiej grupie IV ligi. W dziesiątej kolejce do największej sensacji doszło w Wodzisławiu, gdzie liderujący zespół Odry przegrał z GKS-m Tychy 0:1. Do sporej niespodzianki doszło także w Raciborzu. Mająca bardzo wysokie aspiracje Unia tylko zremisowała z Wawelem Wirek.

Piłkarze rezerw Odry Wodzisław w ostatnim pojedynku podejmowali beniaminka GKS Tychy. Nikt nie dopuszczał nawet myśli, że gospodarze mogą stracić punkty w tym spotkaniu. To, co było niemożliwe, stało się faktem po 90 minutach gry. Podopieczni Mariana Piechaczka i Józefa Szczepanika przegrali z nowicjuszem z Tych 0:1! Decydująca akcja miała miejsce w 3 minucie spotkania. Wówczas bezpańska piłka trafiła do Pawłowicza, który strzałem z 7 metrów pokonał Pawełka. Gospodarze nadal jednak grali bez "ikry". Losy meczu mogły odmienić się w 75 minucie, kiedy to obrońca gości Kopczyk zatrzymał piłkę ręką w polu karnym. Niestety, dla gospodarzy gwizdek arbitra milczał, a porażka stała się faktem.

Równie mało przekonywająco wypadła Unia Racibórz, która po świetnym początku najwyraźniej dostała "zadyszki". Raciborzanie w meczu z Wawelem Wirek tylko momentami przypominali zespół, który zamierza w tym sezonie ubiegać się o awans. Mimo że gra zaczęła się bardzo obiecująco dla Unii (już w 3 minucie niezawodny Żbikowski uzyskał prowadzenie), to w miarę upływu czasu zaznaczyła się bardzo wyraźna przewaga gości. Piłkarze Wawelu stworzyli w tym spotkaniu więcej sytuacji bramkowych, ale remis uratowali dopiero w ostatnich minutach.

Bardzo dobrze w tym sezonie prezentuje się cudem uratowany Peberow. Krzanowiczanie po serii wyjazdowych remisów tym razem wrócili z kompletem punktów, pozostawiając w pokonanym polu Walcownię Czechowice. Bezsprzecznie bohaterem tego spotkania był Arkadiusz Gaca. Piłkarz gości raz po raz nękał bramkarza gospodarzy, ale w decydujących momentach brakowało mu szczęścia (strzał w poprzeczkę). Tym niemniej to po jego centrze z rzutu rożnego Dudacy strzelił zwycięską bramkę.

Przełamał się również zespół Przyszłości Rogów, który miał problem z kompletowaniem zwycięstw na swoim boisku. W ostatnim pojedynku na własnym boisku piłkarze Przyszłości pewnie pokonali 3:1 Górala Żywiec. Było to pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera Ryszarda Kamińskiego, który zmienił na tym stanowisku Janusza Kozubka. Górnik Czerwionka z kolei zasługuje w tym sezonie na miano dobrego wujka, bowiem po raz dziewiąty oddał punkty swoim rywalom.

Wyniki dziesiątej kolejki grupy II:

Odra II Wodzisław - GKS Tychy 0:1. Bramki: Pawłowicz.
    Unia Racibórz - Wawel Wirek 1:1. Bramki: Żbikowski dla Unii - Gielza dla Wirka.

Walcownia Czechowice - Peberow Krzanowice 0:1. Bramki: Dudacy dla Krzanowic.

Przyszłość Rogów - Góral Żywiec 3:1. Bramki: Wojtala, Staniek, Halszka dla Rogowa - Niewiarowski dla Żywca.
    Górnik Czerwionka - BKS Bielsko Biała 0:2. Bramki: Papatanasiu, Czak dla Bielska