Wybierz region

Wybierz miasto

  Zapłaci minister?

  Autor: (mir)

  2001-09-06, Aktualizacja: 2004-12-18 01:55 źródło: Dziennik Zachodni

  Pokrycia kosztów remontu pękniętej latem nawierzchni ul. Armii Ludowej w Wodzisławiu będzie się domagać od ministra gospodarki Powiatowy Zarząd Dróg. Ze wstępnych obliczeń wynika, że remont uszkodzonego odcinka drogi ...

  Pokrycia kosztów remontu pękniętej latem nawierzchni ul. Armii Ludowej w Wodzisławiu będzie się domagać od ministra gospodarki Powiatowy Zarząd Dróg. Ze wstępnych obliczeń wynika, że remont uszkodzonego odcinka drogi kosztował co najmniej 50 tysięcy złotych.

  Kilkudziesięciometrowy odcinek ul. Armii Ludowej zapadł się w lipcu, po kilku dniach intensywnych opadów. Przedstawiciele Rybnickiej Spółki Węglowej oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń (która zarządza likwidowaną kopalnią 1 Maja) uważają, że to właśnie deszcze spowodowały osunięcie się skarpy i pęknięcie asfaltu. Innego zdania jest administrujący ulicą Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu, który podjął się naprawy po kilku dniach przepychanek. Została wzmocniona podbudowa drogi, zasypane szczeliny w skarpie, a pod dwoma warstwami asfaltu położono jeszcze betonową ławę. Prace zakończyły się dwa dni temu. Pochłonęły około 50 tysięcy złotych.

  - Remont skończony, zabieramy się za przygotowanie materiałów, które pójdą do ministra gospodarki. Od niego, jako właściciela kopalń, będziemy się domagać zwrotu poniesionych kosztów. Nie mamy bowiem wątpliwości, że droga zapadła się z powodu szkód górniczych - powiedział nam wczoraj Jan Zemło, dyrektor PZD w Wodzisławiu.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)