Wybierz region

Wybierz miasto

  Zarząd wojażuje

  Autor: (q)

  2001-09-18, Aktualizacja: 2004-12-18 01:52 źródło: Dziennik Zachodni

  Dziś (18 września) kończy się wizyta rybnickich samorządowców na Ukrainie. Delegacja gościła tam od piątku (14 września). W jej składzie znajdowali się m.in. wiceprezydenci Jerzy Frelich i Józef Cyran.

  Dziś (18 września) kończy się wizyta rybnickich samorządowców na Ukrainie. Delegacja gościła tam od piątku (14 września). W jej składzie znajdowali się m.in. wiceprezydenci Jerzy Frelich i Józef Cyran. Celem wizyty było nawiązanie kontaktów z ukraińskimi organizacjami pozarządowymi skupiającymi ludność polskiej narodowości.

  Polacy spotkali się również m.in. z przedstawicielami władz miasta Stanisławów (z którym Rybnik utrzymuje bliskie kontakty) oraz z członkami Dobroczynnego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego, które działa w mieście Bar. Rybniccy samorządowcy uczestniczyli także w uroczystości poświęcenia pomnika polskich legionistów spoczywających na barskim cmentarzu.

  Wczoraj (17 września) natomiast za granicę wybrał się Adam Fudali. Prezydent Rybnika składa wizytę w niemieckim mieście Bedburg-Hau. Towarzyszy mu kilkuosobowa delegacja. W jej składzie jest m.in. Stanisław Urban, dyrektor Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Rybnicka placówka od 11 lat współpracuje z kliniką w Bedburg-Hau. Podczas wizyty omówiony zostanie projekt wymiany uczniów. Będzie on realizowany przez oba miasta w przyszłym roku.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.