Wybierz region

Wybierz miasto

  Zarzuty w magistracie

  Autor: (q)

  2001-09-26, Aktualizacja: 2004-12-18 01:50 źródło: Dziennik Zachodni

  Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu przedstawiła niedawno zarzut burmistrzowi Pszowa Bogusławowi Sz. Sprawa związana jest z przetargiem na budowę kanalizacji przy ul.

  Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu przedstawiła niedawno zarzut burmistrzowi Pszowa Bogusławowi Sz. Sprawa związana jest z przetargiem na budowę kanalizacji przy ul. Pszowskiej, który odbył się w pierwszej połowie 2000 roku. Prokurator twierdzi, że burmistrz polecił kierownikowi referatu inwestycji i remontów, aby przetarg wygrała wskazana przez niego firma.

  - Szef Zarządu Miasta przekroczył tym samym swe uprawnienia. Postępowanie w tej sprawie nadal trwa. Niebawem zdecydujemy, czy skierować akt oskarżenia do sądu - powiedział nam wczoraj Józef Pałka, prokurator rejonowy w Wodzisławiu.

  Jak ustaliła prokuratura, budżet miasta stracił na tej inwestycji 45 tysięcy zł, gdyż roboty wykonywała firma droższa. Z burmistrzem nie udało nam się wczoraj skontaktować. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.