Wybierz region

Wybierz miasto

  Zdrowie na co dzień

  Autor: KARINA MARCINIAK

  2001-09-17, Aktualizacja: 2004-12-18 01:53 źródło: Dziennik Zachodni

  Ogromne zainteresowanie wzbudziły zakończone w sobotę w Rybniku Dni Promocji Zdrowia. Podczas dwudniowej imprezy nie brakowało chętnych do skorzystania z bezpłatnych i promocyjnych badań.

  Ogromne zainteresowanie wzbudziły zakończone w sobotę w Rybniku Dni Promocji Zdrowia. Podczas dwudniowej imprezy nie brakowało chętnych do skorzystania z bezpłatnych i promocyjnych badań. Tłumnie odwiedzano też wszystkie stoiska i wykłady.

  Dni Promocji Zdrowia odbywały się w dwóch miejscach: Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy elektrowni oraz w pobliskim Klubie Energetyka. W przychodni można było skorzystać z wielu badań, m. in. wzroku, słuchu, EKG, stóp. Panie mogły poddać się palpacyjnemu badaniu piersi. Laboratorium pobierało próbki moczu, prowadziło też badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi.

  - Staram się regularnie odwiedzać lekarza, więc nie spodziewam się dziś niepokojących wyników - powiedział nam jeden z pacjentów. - Skoro jednak jest taka okazja, postanowiłem sprawdzić swój stan zdrowia.

  Większość odwiedzających imprezę korzystała zarówno z badań w przychodni, jak i porad udzielanych przez naturoterapeutów i bioterapeutów. Ci ostatni mieli swoje stanowiska w Klubie Energetyka. Przez dwa dni nie mogli narzekać na brak pacjentów. Ogromne zaintersowanie wzbudzało stanowisko Jana Klimy z Radlina. Wszystkim chętnym przy pomocy wahadełka pan Jan sprawdzał tzw. długość aury oraz określał sprzyjające kolory. Na miejscu można było nasycić organizm potrzebnymi barwami oraz uzupełnić swoją aurę, spędzając odpowiednio długi czas pod specjalną piramidą.

  Kolejki ustawiały się też do Grzegorza Kranca, który przeprowadzał m. in. świecowanie uszu. Z pozoru groźnie wyglądający zabieg jest zupełnie bezbolesny i pomaga wielu pacjentom.

  Nie zabrakło też stoisk ze zdrową żywnością, kosmetyką leczniczą, zdrowym pieczywem, produktami pszczelimi ziołami. Można było tam nie tylko kupić produkty, ale zasięgnąć na miejscu fachowej porady.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.