Wybierz region

Wybierz miasto

  Żorska Diablica

  Autor: KARINA MARCINIAK

  2001-09-27, Aktualizacja: 2004-12-18 01:50 źródło: Dziennik Zachodni

  O tytuł "Żorskiej Diablicy" rywalizowały w sobotę panie na strzelnicy "Dębina" w Żorach. Diablicą zostaje ta, która ustrzeli metalowego kura. W tym roku udało się to Dorocie Dzięgielewskiej, pracownicy żorskiego ...

  O tytuł "Żorskiej Diablicy" rywalizowały w sobotę panie na strzelnicy "Dębina" w Żorach. Diablicą zostaje ta, która ustrzeli metalowego kura. W tym roku udało się to Dorocie Dzięgielewskiej, pracownicy żorskiego magistratu i byłej strażniczce miejskiej.

  Pomysł zorganizowania strzelania dla pań zrodził się w ubiegłym roku. Panowie zrzeszeni w Bractwie Kurkowym postanowili choć raz w roku dać szansę kobietom wykazania się umiejętnościami strzeleckimi. Jeden z członków bractwa wyrzeźbił podobiznę Żorskiej Diablicy, która stała się przechodnim trofeum. W ubiegłym roku wywalczyła je Beata Miśtak. W sobotę do rywalizacji stanęło ok. 30 kobiet zaproszonych przez bractwo. Niektóre po raz pierwszy w życiu trzymały broń w rękach. Panie ustawiły się w długiej kolejce i każda po kolei strzelała do sylwetki kura.

  - Rywalizacja trwa tak długo, aż kur nie zostanie zestrzelony - wyjaśnia Zygmunt Sołtysiak, wiceprezes ds. strzelectwa Bractwa Kurkowego w Żorach. - Ta pani, która go zestrzeli, zostaje diablicą. Ta, która oddała strzał wcześniej otrzymuje tytuł Miss Czeluści, a jeszcze jedna strzelająca wcześniej to Miss Kaganka.

  W tym roku Miss Czeluści został Krystyna Ostrowska, a Miss Kaganka Dorota Kopiecka. Impreza na stałe weszła już w kalendarz imprez żorskiego Bractwa Kurkowego. Następna odbędzie się za rok. Dodatkową atrakcją przygotowaną w sobotę przez organizatorów było zaproszenie na imprezę trzech miejscowych kandydatów na posłów: Ryszarda Ostrowskiego z Unii Wolności, Zygmunta Łukaszczyka z Platformy Obywatelskiej i Bernarda Gwoździka z SLD. Każdy po kolei zakładał specjalny pas i oddawał trzy strzały do tarczy z rewolweru.

  Panowie zachowywali się jak prawdziwi zawodowcy: przybierali odpowiednie pozycje, pewnie trzymali broń. Co prawda Bernard Gwoździk z powodu zbyt dużego obwodu w pasie nie zdołał zapiąć skórzanej ozdoby, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu 20 punktów. Najlepszy okazał się Ryszard Ostrowski (27 punktów), Zygmunt Łukaszczyk zdobył 23 punkty.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.