Wybierz region

Wybierz miasto

  Żory biją rekordy

  Autor: (adr)

  2001-09-27, Aktualizacja: 2004-12-18 01:50 źródło: Dziennik Zachodni

  Stowarzyszenie "Niezwykłe Rekordy Żor" zaprasza mieszkańców miasta do pierwszych prób bicia rekordów Guinnessa. Już dzisiaj (27 września), w czasie pierwszego dnia targów dla klientów DLS, odbędzie się próba bicia ...

  Stowarzyszenie "Niezwykłe Rekordy Żor" zaprasza mieszkańców miasta do pierwszych prób bicia rekordów Guinnessa. Już dzisiaj (27 września), w czasie pierwszego dnia targów dla klientów DLS, odbędzie się próba bicia rekordu na największy balon wydmuchany z gumy do żucia.

  Każdy, kto chce uczestniczyć w zabawie, powinien zjawić się o godz. 14 pod halą widowiskowo-sportową przy ul. Folwareckiej. Organizatorzy przygotowali około 2 tys. sztuk gumy do żucia "Smerfowa". Zostały wyprodukowane przez jeden z brzeskich zakładów specjalnie na tę imprezę. Wielkie dmuchanie zacznie się tuż po godzinie 14 i potrwa do ok. 19. Balony będą mierzone na pięciu stanowiskach. - Największy wydmuchany balon i jego twórca zostaną zgłoszeni do Księgi Rekordów Guinnessa i wpisani do polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości - zachęca Bogusława Błażej ze stowarzyszenia.

  Urządzenia, którymi będą mierzone balony, trafią z kolei do muzeum w Rabce, w którym prezentowane są eksponaty związane z wszelkimi osobliwościami i rekordami. Natomiast już w najbliższy poniedziałek odbędzie się wielkie liczenie papierowych domków, wykonanych techniką origami.

  - Kilka tygodni temu ogłosiliśmy, że próbujemy bić rekord w składaniu domków w tej technice. Chodziło o to, by wykonać jak najwięcej eksponatów. Do zabawy włączyli się uczniowie, działacze stowarzyszenia oraz inni mieszkańcy. Teraz zapraszamy wszystkich z ich domkami do hali widowiskowo-sportowej. O godzinie 9 zaczynamy wielkie liczenie - podkreślają członkowie stowarzyszenia.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.