11 kolizji i 3 nietrzeźwych kierowców w powiecie wodzisławskim - podsumowanie weekendu na drogach 11 kolizji i 3 nietrzeźwych kierowców w powiecie wodzisławskim - podsumowanie weekendu na drogach

11 kolizji i 3 nietrzeźwych kierowców w powiecie wodzisławskim - podsumowanie weekendu na drogach (© Arch.)

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali przez weekend wodzisławscy policjanci. Dwóch z nich straciło już prawo jazdy. Trudne warunki na drodze spowodowały, że mundurowi odnotowali także 11 kolizji. Jedna osoba została poszkodowana w wypadku drogowym.

11 kolizji i 3 nietrzeźwych kierowców w powiecie wodzisławskim - podsumowanie weekendu na drogach- W piątek po godzinie 10.00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ulicy Mszańskiej do kontroli pojazd marki Skoda Roomster. Podczas wykonywania czynności, mundurowi wyczuli od kierującego alkohol, w związku z czym przebadali go na urządzeniu Alcosensor. U 49-latka badanie wykazało 1,8 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano niezwłocznie prawo jazdy - informuje Marta Pydych z wodzisławskiej komendy policji.

W sobotę o godzinie 11.15 na Bogumińskiej w Turzy Śląskiej, drogówka zatrzymała do kontroli podejrzanie zachowującego się rowerzystę. Policjanci dokonali kontroli stanu trzeźwości 44-latka. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila. Za kierowanie po drodze publicznej rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości, mężczyzna został ukarany pięciuset złotowym mandatem karnym.

Wczoraj około 13.30 policjanci z KP Pszów zatrzymali kierującego pojazdem marki Suzuki Splash, który według zgłoszenia miał być pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano ruch drogowy, który na wyposażeniu ma alkomat aby przebadać kierującego. 27-latek "wydmuchał" dwa promile alkoholu. I również stracił prawo jazdy.

- Do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba doszło w piątkowe południe. Jak ustalili mundurowi, kierujący samochodem marki Fiat Seicento, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Mitsubishi Outlander i najechał na jego tył. W wyniku tego zdarzenia 47-letnia kierująca mitsubishi doznała skręcenia odcinka szyjnego. 75-letni kierowca fiata był trzeźwy - relacjonuje Marta Pydych.

Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!