Słowacja. Jasna Nizke Tatry, największa słowacka stacja narciarska, została wyróżniona w Londynie nagrodą „The Best up and Coming Resort”.

W prestiżowym World Snow Awards 2014 Jasną uznano za najprężniej rozwijający się ośrodek narciarski. W tym samym konkursie nagrodzono także austriackie Ischgl, amerykańskie Breckenridge i kanadyjskie Whistler.

– W promieniu 300 km nie ma lepszego dużego ośrodka narciarskiego – twierdzą gospodarze stacji. I przypominają, że włożyli miliony euro w system naśnieżania i przygotowania tras na Chopoku. W tej chwili 450 armatek może zasypać sztucznym śniegiem ponad 11 km tras. – Jasna jest miejscem, w którym na pewno w sezonie będzie śnieg – dodają.

Na Chopoku rośnie też liczba atrakcji. W minionym sezonie otwarto restaurację Rotunda. Odwiedzają ją nie tylko narciarze, którzy chcą coś przekąsić, ale także miłośnicy malowniczych widoków na Tatry.

Za pobyt w ośrodku zapłacimy – w zależności od terminu _– od 24 do 250 euro za dobę od osoby. Nabywając Slovakia Super Skipass na siedem ośrodków (Jasná Nízke Tatry, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Aquapark Tatralandia, Park Snow Donovaly, Malinô Brdo – Ružomberok, Snowparadise Veľká Rača Oščadnica i Špindleruv Mlyn) będziemy mogli jeździć po 117 km tras. Karnet można wykorzystać przez dowolnych 10 dni w sezonie, a kosztuje 290 euro. Za całodniowy skipass do jednego ośrodka zapłacimy w internecie 28 euro.

A co po nartach? Oczywiście relaks w Tatralandii, największym parku wodnym w tej części Europy. Można z niego skorzystać w ramach skipassu lub specjalnej oferty aqua&ski. Do dyspozycji jest m.in. dziewięć basenów – w tym dwa z ciepłą wodą morską i dwa zewnętrzne.

– W tym roku na rodziców i ich pociechy czeka niespodzianka. To specjalna BIO sauna dla dzieci już od trzeciego roku życia – mówi Sylvia Artzova z Tatry Mountain Resorts. (DMA)

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: