Rosja

(© https://agakaniewska.wordpress.com/)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Agnieszka Kaniewska, doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego, prowadzi badania na Syberii.

Agnieszka Kaniewska zajmuje się badaniami dotyczącymi deportacji polskiej ludności do Związku Radzieckiego w latach 40. XX wieku. Obszarem jej aktualnych zainteresowań jest Kraj Ałtajski, region położony w Zachodniej Syberii, na styku z Mongolią i Kazachstanem. Kaniewska na portalu crowdfundingowym Polakpotrafi.pl zbiera fundusze na ich realizację.

Od sierpnia Kaniewska przebywa na Syberii. Tam obecnie prowadzi swoje badania - spotyka się z przedstawicielami Polonii oraz rozmawia z ludźmi, którzy pamiętają jeszcze czasy II wojny światowej.

- Próbuję wydobyć z ich pamięci choćby fragmenty wspomnień związanych z Polakami. Ne jest to łatwe, ale każdy odnaleziony ślad daje niesamowitą satysfakcję – mówi Agnieszka Kaniewska.

W listopadzie na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na zimowe badania doktorantki "Ałtajskie ślady Polaków" (zobacz: http://polakpotrafi.pl/projekt/altajskie-slady?utm_source=projects). W ciągu tygodnia od rozpoczęcia akcji udało się osiągnąć minimalną, gwarantowaną kwotę. Wyprawę w dalszym ciągu można wesprzeć. Zbiórka pieniędzy potrwa do 29 grudnia br. Za każdą wpłatę przewidziana jest nagroda.

Po zrealizowaniu badań Agnieszka Kaniewska planuje wydać książkę. Publikacja ma zawierać nie tylko jej wrażenia z wyprawy, lecz również historie Polaków zesłanych na Syberię.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!