Biblioteka w Wodzisławiu Śl.: Dr Józef Musioł spotkał się z czytelnikami i młodzieżą. Opowiadał o swoich dwóch najnowszych książkach.

Biblioteka w Wodzisławiu Śl.: Z czytelnikami spotkał się Józef Musioł- Dr Józef Musioł to człowiek stąd, chłopak z Połomii - obecnie sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, prezes Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie, niestrudzony propagator śląskości w stolicy…i pisarz. O jego dwóch najnowszych książkach mogliśmy porozmawiać na poniedziałkowym spotkaniu w bibliotece - mówią bibliotekarze.

„Dramat zaklęty w listach” – to bibliofilskie wydanie listów Heleny Danowskiej – Zdziebło i Dominika Danowskigo – Zdziebło, więźnia politycznego okresu stalinowskiego. Historia ogromnej miłości, mimo rozłąki, przeciwności losu, tułaczki wojennej. To limitowane, kolekcjonerskie wydanie listów, dla naszej Biblioteki sygnowane jest numerem 22.

„Ramiona Wagi”- to pierwsza powieść faktu w dorobku autora. Na podstawie własnych, wieloletnich doświadczeń na sali sądowej, kreśli portret sędziego, targanego emocjami, wahaniami, dylematami moralnymi przed podjęciem decyzji, które mogą zrujnować życie innych osób. Sam autor książki jest zagorzałym przeciwnikiem kary śmierci, pamiętając Marsz Śmierci na ziemi wodzisławskiej. Rozmawiając z młodymi ludźmi, ubolewał nad brakiem wrażliwości na życie ludzkie we współczesnym świecie, na nieustanne obrazy przelewu krwi w mediach i brak poszanowania dla bliźniego.

Stroną graficzną książek zajęła się Marta Galisz, której prace można było również zobaczyć na wystawie towarzyszącej spotkaniu.

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!