Na ulicy Ciężarowej w Skoczowie roboty idą pełną parą Na ulicy Ciężarowej w Skoczowie roboty idą pełną parą

Na ulicy Ciężarowej w Skoczowie roboty idą pełną parą. Ruch odbywa się w sposób wahadłowy. (© fot. Łukasz Klimaniec.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wybudowanie drogi ekspresowej z Bielska-Białej do Cieszyna sprawiło, że o komfortowej jeździe w bezpiecznych warunkach pomyślano w kilku gminach Śląska Cieszyńskiego. Pieniądze z funduszy europejskich, po jakie sięgnął powiat cieszyński, Skoczów, Ustroń i Zebrzydowice, poprawią komunikację na lokalnych drogach, ułatwią i przyspieszą przejazd przez miasto, a w niektórych przypadkach nawet... pozwolą z centrum miejscowości wyeliminować ruch ciężkich pojazdów.

Cztery gminy Śląska Cieszyńskiego dostały z funduszy europejskich prawie 10 milionów złotych na realizację swoich projektów. Najwięcej, bo blisko 4 mln złotych, pozyskał Skoczów na to, by dostosować swój układ komunikacyjny do sytuacji, jaka powstała po utworzeniu drogi ekspresowej. Z braku odpowiedniego połączenia dróg zdarza się, że przez zabytkowe centrum Skoczowa przejeżdżają ciężarówki. Rozwiązaniem jest utworzenie ciągu komunikacyjnego, ale konieczna jest przebudowa ulic Ciężarowej i Wiślańskiej. Na ul. Ciężarowej już została wykonana kanalizacja deszczowa. Ulica nie jest całkowicie zamknięta, choć utrudnienia są znaczne. Ruch odbywa się wahadłowo.

- Lepiej tą drogą nie jeździć, bo cierpi na tym zawieszenie samochodu. Warto uzbroić się w cierpliwość, na pewno będzie lepiej - przekonuje Krystian Dominiec, przejeżdżający często ulicą Ciężarową.

Jak zapewniają szefowie firmy wykonującej prace, tylko podczas układania ostatniej warstwy asfaltu, ruch zostanie wyłączony, ale te utrudnienia nie potrwają długo.
Aby zachęcić turystów do odwiedzenia Strumienia i okolicznych miejscowości, przebudowywana jest droga, która wiedzie przez centrum Pruchnej w kierunku popularnej "wiślanki", czyli drogi DK 81 Wisła-Katowice. Dzięki unijnej dotacji, jaką zdobył powiat cieszyński (blisko 2 mln złotych), jezdnia będzie szersza, a piesi wreszcie będą mogli bezpiecznie spacerować po wygodnych chodnikach.

Pieniądze pochodzące z funduszy europejskich pomogą też mieszkańcom Marklowic Górnych w gminie Zebrzydowice. Za 1,7 mln zł zostaną przebudowane ulice Szkolna i Dębowa wraz z parkingiem.


Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

A.Gawęda (gość)

Wie Pan co,niech się Pan troszeczkę zastanowi co Pan pisze! o jeździe samochodów ciężarowych przez zabytkowe cenrum Skoczowa to jest bzdura mieszkam w tym miście od 1980 r.i nie widziałem nigdy samochdu ciężarowego w jego obrębie.
Najlepszą nawierznię drogi jaką posiadał Skoczów przeznaczono do przebudowy ,puszczając ruch samochodów ciężarowych przez osiedle domów jednorodzinnych narażając mieszkańców na niebezpieczeńswa ,skandal .Inwestycja jest prowadzona bardzo chaotycznie bez jakich kolwiek uzgodnień ,nie mówiąc już o wykonastwie! Skandal,skandal tak marnotrawić pieniądze .
A może porozmawia Pan z mieszkańcami tego rejonu jak oni to widzą?