Czeska reklama obraża Polaków?

Czeska reklama obraża Polaków? (© za:youotube.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Polska ambasada stanowczo zaprotestowała przeciwko reklamie popularnej sieci komórkowej, która jest emitowana w czeskich telewizjach. T-Mobile wycofał spot reklamowy.

Polska ambasador Grażyna Bernatowicz wyraziła swój sprzeciw wobec reklamy sieci telefonii komórkowej. W spocie widzimy narciarzy biegowych, którzy po przekroczeniu granicy spotykają handlarza-oszusta. Mężczyzna mówi łamaną polszczyzną, a pod płaszczem ma ukryte różne gadżety. Proponuje czeskiemu narciarzowi wymianę starego telefonu na nowy. Po wymianie, handlarz szybko znika, a Czech zostaje z telefonem, który od razu się psuje. W tle słyszymy głos, żeby lepiej przynieść zużyty telefon do salonu operatora.

Polska ambasada uznała, że reklama jest niezgodna z etyką medialną i zasadami dobrego smaku. Czeski oddział T-Mobile początkowo nie skomentował sprawy. Wczoraj wieczorem prezes czeskiego oddziału podjął decyzję o wycofaniu z emisji spotu, który został chłodno przyjęty przez Polaków. Czesi w specjalnym oświadczeniu napisali, że jest im przykro z powodu reakcji jaką wywołała w Polsce ich reklama, ale uważają, że nie narusza ona ani etyki, ani prawa.

Filmu nie można już zobaczyć na oficjalnym kanale T-Mobile na YouTube. Cały czas można go jednak znaleźć na nieoficjalnych kanałach.
Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Jozin z Bazin (gość)

  Zależy, jak na to patrzeć - ta reklama nie obraża Polaków. Wychodzi na to, że Polacy są tak dobrymi handlarzami, że potrafią komuś byle co wcisnąć, zaś Czesi wychodzą na naiwnych frajerów :-). Poza tym - Polacy śmieją się np. z czeskiego języka (wymyślają jakieś śmatićky na patićkach, dachove obesrance), to i niech Czesi się posmieją z Polaków (co pan szukasz? - szukać = pier...ć po czesku) :-)..

  Bartek (gość)

  Co za głupota... Nauczmy się śmiać z siebie. Zawsze w takich sytuacjach wychodzimy na gburów...