Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku Gliwic i powiatu - głosujcie

MAKI
Dziś rozpoczyna się głosowanie - kto otrzyma tytuł Człowiek Roku Gliwic i powiatu gliwickiego 2016. To eliminacje do etapu wojewódzkiego.

http://gliwice.naszemiasto.pl/plebiscyt/plebiscyt-czlowiek-roku-2016-w-gliwicach-i-powiecie-gliwickim-eliminacje-powiatowe,37956,t,id.htmlDziś rozpoczyna się głosowanie na Człowieka Roku Gliwic i powiatu gliwickiego 2016. To eliminacje do etapu wojewódzkiego.

Zasady tego plebiscytu są proste: chcemy wyróżnić niebanalnych ludzi, ludzi działających na rzecz Gliwic i powiatu gliwickiego, lokalnych społeczników, animatorów życia społecznego, ale także naszych lokalnych bohaterów. Ludzi, którzy poświęcają swój czas dla innych, albo przez swoją pracę i działanie zmieniają miejsca, w których żyjemy na lepsze.

Człowiek Roku 2016 w Gliwicach i powiecie. Wyjątkowi kandydaci

Kto już jest wśród nominowanych? Mamy obecnie 7 osób.

Podkomisarz Zbigniew Kaliszewski, policjant z gliwickiego garnizonu uratował podczas swojego urlopu we wrześniu ubiegłego roku tonące w Bałtyku dziecko. Pan Zbigniew nie zawahał się, gdy wahali się inni, ale też nie pochwalił swoim wyczynem, gdy wrócił do pracy, bo to skromny i zaangażowany człowiek, także w codziennej pracy. O jego bohaterskim wyczynie przełożeni dowiedzieli się z relacji listownej świadka tego dramatycznego wydarzenia. Gdyby nie jego czyn gliwickiego policjanta, 8-letni chłopczyk by dziś nie żył.

Dr Artur Pakosz jest dyrektorem Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. To nie tylko specjalista, ale także niezmordowany pasjonat i popularyzator idei hospicyjnej i łamania tabu, jakim jest ta forma opieki. Teraz on i jego zespół stoją przed wyzwaniem, jakim jest rozbudowa gliwickiego hospicjum. Placówka pod jego kierownictwem rozwija się, ale także kształci kadry medyczne w tej trudnej dziedzinie.

Adam Ziaja jest zaangażowanym nauczycielem geografii w Zespole Szkół w Pilchowicach oraz przedmiotów turystycznych w knurowskim Paderku i wychowawcą młodzieży. Nie tylko zaszczepił w młodych ludziach podróżniczą pasję, ale i ciekawość świata i otwartość na różne kultury. Jest pomysłodawcą Szkolnej Ekspedycji (obecnie wraz z młodzieżą przebywa na kolejnej wyprawie, w Chinach), ale także twórcą Międzyszkolnego Festiwalu Podróżniczego Carpe Diem.

Jarosław Mencfel jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Sośnicowicach. Jego zaangażowanie sprawia, że ten ważny ośrodek wpisał się w lokalną społeczność, a podopieczne, pomimo poważnej sytuacji zdrowotnej, wychodzą do tej społeczności. Ośrodek organizuje integracyjne festyny, realizujące ważne społecznie idee. Działalność dyrektora Mancfela to nie tylko starania o opiekę na najwyższym poziomie, ale także - przełamywanie społecznego tabu.

Wojciech Kotylak jest zastępcą kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej Tęcza w Gliwicach, zastępca kierownika WTZ „Tęcza”, organizator Gliwickich Spotkań Tęczowych, działa także w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Pasjonat pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Człowiek orkiestra z sercem na dłoni. Pod jego kierownictwem uczestnicy warsztatów zdobywają kulturalne laury i nagrody.

Adam Spiecha jest trenerem i założycielem klubu Garda Gierałtowice. To nie tylko trener bokserski, ale o wiele więcej: także wychowawca i przyjaciel młodzieży, zabiegający o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Człowiek, który jest dla nich wzorem.

Janina Szymanek z TOZ Bezpieczna Łapa, koło w Gliwicach - kobieta, która nie zna kompromisów, jeśli chodzi o walkę o poprawę bytu tych, którzy sami nie mogą się upomnieć o swoje prawa: zwierząt. Poświęca im każdą wolną chwilę z pasją i wielkim sercem. Ale nie tylko jest niezmordowaną społeczniczką. Zabiega również o rozwiązania systemowe i edukacyjne, o wolontariat młodych ludzi w gliwickim schronisku itp.

Zachęcamy więc do zgłaszania swoich faworytów. Można je m.in. przesyłać drogą elektroniczną na adres: joanna.pajak@ polskapress.pl lub [email protected]

Głosowanie potrwa do 10 lutego 2017 r., do godz. 11.59. Głosować już można na trzy sposoby. Za pomocą klików na stronie internetowej (od 13 stycznia do 3 lutego do godz. 11.59, jeden klik to jeden głos, a dzienny limit oddanych głosów - kliknięć - wynosi 5 z jednego urządzenia). Za pomocą Facebooka (do 3 lutego 2017 r. do godz. 11.59, jeden klik to trzy głosy) oraz wysyłając SMS-y. Głosując za pośrednictwem SMS Premium każdy uczestnik plebiscytu otrzyma kod do e-wydania „Dziennika Zachodniego”. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Do etapu wojewódzkiego przejdzie po trzech laureatów z każdego powiatu. Głosowanie w finale wojewódzkim trwać będzie od 17 lutego 2017 r. do 17 marca 2017 r. do godz. 11.59. Posiedzenie kapituły plebiscytu - 21 marca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto