Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Czy słowem można zabić?!” - koncert dla młodzieży ze szkoły w Starym Polu

rk
Fot. Zespół Szkół w Starym Polu
Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Starym Polu wysłuchali koncertu „Czy słowem można zabić?!”, przestrzegającego przed cyberprzemocą, alkoholem, narkotykami i dopalaczami. Poniżej relacja nadesłana przez Zespół Szkół w Starym Polu.

Jacek Musiatowicz jest muzykiem, poetą i pieśniarzem. Laureat 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, Nagrody Prezydenta RP za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok. To także, między innymi, autor tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Zaangażowany w pracę profilaktyczną, gra po osiem i więcej koncertów tygodniowo dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz dla wychowanków zakładów poprawczych i w więzieniach.

Program „Czy słowem można zabić?!” jest profilaktyką skierowaną do młodzieży. Został zrealizowany w formie koncertu rockowego, podczas którego artysta przestrzega młodych ludzi przed zgubnymi wpływami używek. Gimnazjaliści z ZS w Starym Polu mogli wysłuchać koncertu w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

W recitalu Jacek Musiatowicz zapewnia, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki. W bardzo ciekawy sposób stara się pokazać młodzieży, w jaki sposób różnego rodzaju uzależnienia (alkohol, narkotyki, dopalacze) mogą zniszczyć ludzkie życie. Jego wypowiedzi przeplatane były utworami muzycznymi.

Nić porozumienia z odbiorcami zdobył z pewnością za sprawą licznych anegdot ze swojego życia artystycznego czy też osobistego. Szczególnie cenne było przywoływanie swoich własnych doświadczeń. Pan Jacek, mimo że obecnie jest wolny od uzależnienia od narkotyków, nadal mówi o sobie: "Jestem narkomanem". Podkreślił, że jeśli ktoś już raz wszedł na drogę uzależnienia, musi ciągle uważać i pracować nad sobą, żeby na tę drogę nie wrócić, a wymaga to ogromnego wysiłku. Często w swoich wypowiedziach odwoływał się do wiary. Mówił, że w najtrudniejszym dla niego okresie, to właśnie wiara w Boga i siła modlitwy pomogły mu przetrwać trudne chwile.

Pan Jacek sporo mówił również o poczuciu własnej wartości, o rozwijaniu swoich pasji, co nadaje prawdziwy sens życiu, oraz o wdzięczności w stosunku do swoich rodziców. Uczył szacunku do drugiego człowieka. Apelował, żeby słowem nie ranić drugiej osoby oraz żeby dbać o kulturę języka i wypowiedzi, poprawną mowę.

- Mam nadzieję, że taka forma profilaktyki wzbudzi refleksję wśród młodzieży na temat tego, że nie warto eksperymentować z różnymi używkami, a tym samym zmotywuje do kierowania swoim życiem w sposób mądry i odpowiedzialny – mówił artysta podczas koncertu.

Program profilaktyczny został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Polu. Spotkanie dla młodzieży zorganizowała pedagog Kamila Ronżewska.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto