Niemowlęta i małe dzieci powinny być żywione zgodnie z zaleceniami ekspertów i schematem żywienia, który określa optymalny dla rozwoju i potrzeb dzieci zdrowych sposób oraz czas rozszerzania diety.

W Polsce maluchy zbyt szybko przechodzą na dietę stołu rodzinnego i jedzą potrawy i produkty nie dostosowane do ich wieku. W miarę możliwości i dostępności na rynku dobrze jest stosować w żywieniu niemowląt produkty specjalnie dla nich przygotowane - produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Tworzy się je według rygorystycznych norm dotyczących jakości surowców i warunków produkcji. Produkty gotowe oznaczone wiekiem dzieci dla których są przeznaczone są specjalnie zbilansowane pod względem składników odżywczych.

Jednym z takich produktów są nowe Danonki pierwszy serek – pierwszy w Polsce świeży produkt mleczny dla niemowląt i małych dzieci. Został on opracowany we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, aby dać mamom propozycję pysznego i jednocześnie bogatego w wapń produktu dla dzieci po 10-tym miesiącu życia.To wyjątkowy produkt stworzony specjalnie z myślą o prawidłowym rozwoju dzieci. Formuła wzbogacona w wapń zapewnia naszym pociechom dodatkową ilość tego ważnego składnika w diecie. To ważne bo wapń jest młodemu organizmowi niezbędny do wzrostu i rozwoju zdrowych i mocnych kości. Danonki pierwszy serek jest produkowany według rygorystycznych reguł jakości i bezpieczeństwa aby spełniać najwyższe wymagania stawiane produktom dla niemowląt a poza tym tak jak wszystkie produkty z rodziny Danonków nie zawiera barwników, sztucznych aromatów i konserwantów.

Wprowadzanie do codziennej diety małego dziecka produktów mlecznych jest bardzo ważne, ponieważ są one najlepszym źródłem łatwo przyswajalnego wapnia. Niestety w Polsce występują powszechne niedobory tego pierwiastka związane z niedostatecznym spożyciem produktów mlecznych. Dlatego tak ważne jest, aby dziecko spożywało 3-4 porcje produktów mlecznych dziennie. Dieta powinna być urozmaicona a dziecko powinno poznawać różne smaki, warto więc podawać produkty mleczne z różnych grup. Ta wiedza jest bardzo istotna w kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych.
Już od najmłodszych lat dzieci powinny być uczone tego, jak odpowiednio odżywiać się, czyli
co jeść i jak jeść, aby dbać o swoje psychofizyczne zdrowie. Jedzenie to przyjemność i najsmaczniejszy sposób zadbania o zdrowie i dobry nastrój. Dlatego warto uczyć dzieci zdrowego odżywiania już od najmłodszych lat!

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Elwirka (gość)

  my zaczynaliśmy od Bielucha naturalnego i jogurtu naturalnego. Danonki mały dostał jak miał skończone 2 i pół roku ... Nie wyobrażam sobie dać rocznemu brzdącowi danonka (w składzie np. cukier...)

  mama_jasia (gość)

  a nie lepiej jogurt naturalny albo np. Serek Bieluch albo bez dodatków albo z ,musem owocowym lub kawałkami owoców??