Dominika Mosler wicemistrzynią Polski

Arkadiusz Biernat
Dominika Mosler wicemistrzynią Polski seniorek w szpadzie! Wychowanka Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”, obecnie studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach wywalczyła ten tytuł podczas zawodów rozegranych w Śremie.

W Mistrzostwach wystartowały 73 najlepsze zawodniczki z całej Polski. Dominika Mosler w półfinałowym pojedynku zwyciężyła reprezentantkę Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie Magdalenę Piekarską z AZS-AWF Warszawa 15:12. W walce finałowej , decydującej o tytule Mistrzyni Polski uległa zawodniczce Krakowskiego Klubu Szermierzy Renacie Knapik 10:15. Tym samym Dominika Mosler została wicemistrzynią Polski i wywalczyła awans do reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w lipcu w Kazaniu (Rosja).

Do udanych również mogą zaliczyć start w zawodach szpadziści Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. W turnieju indywidualnym 12 lokatę wywalczył 19- letni junior Mateusz Rok. W stawce 94 zawodników 25 miejsce zajął kolejny radlinianin Paweł Blanik. W turnieju drużynowym zespół radlińskich szpadzistów w stawce 20 rywalizujących drużyn zajął 8 miejsce. Drużyna walczyła w składzie: Daniel Skatuła, Paweł Blanik, Mateusz Rok i Marek Zabawa.

Należy dodać, że wszyscy zawodnicy są wychowankami Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” i szermierkę uprawiają na zasadach amatorskich, po pracy zawodowej i nauce, rywalizując z zawodnikami profesjonalnie trenującymi w Akademickich Klubach Sportowych i Wojskowych Centrach Szkolenia Sportowego.