Warszawa została wybrana na miejsce kolejnego festiwalu alternatywnej muzyki elektronicznej. Zobacz, kto wystąpi 27 lutego 2015 roku w Palladium i Basenie Artystycznym.

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią na lutowej edycji Electronic BEats w Warszawie, będą to: Metronomy, Highasakite i Adi Ulmansky, którzy wystąpią w klubie Palladium oraz Gilles Peterson i Motor City Drum Ensemble w Basenie.

Metronomy to bez wątpienia jedna z najlepszych dzisiaj koncertowych formacji świata. Brytyjczycy nie tylko wiedzą, jak napisać electropopowe hity i porwać publiczność do tańca, ale potrafią też dodać parkietowych skrzydeł kompozycjom innych artystów, więc rozchwytywani są jako autorzy remiksów.Muzyka Highasakite to pełna kontrastów, szeroka paleta brzmieniowych barw pięknie układa się w harmonijną całość fascynujących, indiepopowych piosenek. Ich debiut "Silent Treatment" w wielu skandynawskich zestawieniach uznawany jest za najlepszą płytę 2014 roku.

Adi Ulmansky z kolei to producentka, wokalistka i raperka z Tel Awiwu, która podbija świat swoją autorską miksturą naiwnego electro z hip-hopem.

Motor City Drum Ensemble, czyli Danilo Plessow, trafił w tym roku na 19. miejsce listy stu najlepszych didżejów świata według magazynu "Resident Advisor".

Gilles Peterson już nie musi ścigać się w żadnych rankingach, to żywa legenda elektroniki oraz dziennikarz, producent i szef wytwórni płytowej. Prowadzi audycje w BBC Radio 6. Peterson był jednym z pionierów otwierających drzwi przed acid jazzem, poszukiwał nowych inspiracji w brzmieniach Ameryki Południowej, Azji i Afryki.

Pierwszy koncert z cyklu Electronic Beats odbył się w Warszawie, później impreza odwiedziła Gdańsk, Katowice i Poznań, by powrócić do stolicy Polski.

Warszawska edycja festiwalu Electronic Beats będzie pierwszą z wiosennego cyklu imprez organizowanych w wielu krajach Europy. Podczas ostatniej, kwietniowej odsłony Electronic Beats mogliśmy usłyszeć m.in. Jose Gonzaleza, Olafura Arnaldsa czy DJ-set Johna Talabota. Organizatorzy nie zdradzili jeszcze gwiazd przyszłorocznej edycji.

Electronic Beats 2015 w Warszawie - bilety

Bilety na festiwal w promocyjnej cenie (Palladium – 40 zł, Basen – 20 zł, bilet combo na obie imprezy – 60 zł) można kupić za pośrednictwem strony electronicbeats.net.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!