Fałszywy wnuczek w powiecie wodzisławskim znów daje o sobie znać. Wczoraj wodzisławska policja odnotowała pięć zgłoszeń oszustw na tzw. "wnuczka". Tym razem na szczęście czujni mieszkańcy powiatu wodzisławskiego nie dali fałszywemu krewnemu "zarobić”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Fałszywy wnuczek w powiecie wodzisławskim znów daje o sobie znać!Oszustwo na "wnuczka" to metoda jaką posługują się sprawcy, chcący wyłudzić głównie od starszych ludzi sporą gotówkę. Zwykle taki oszust dzwoni do starszej osoby i podaje się za krewnego: wnuczka, syna, siostrzeńca. Tłumaczy, że miał wypadek albo jest ciężko chory i potrzebuje pilnie gotówki. Niczego nieświadomi mieszkańcy często przekazują oszczędności swojego życia przelewając je na konto albo przekazując podstawionemu przez fałszywego wnuczka koledze, kurierowi itp.

Do podobnych zdarzeń doszło wczoraj w powiecie wodzisławskim. Oszust podając się raz za wnuczka, innym razem za syna telefonował do starszych mieszkanek Radlina i Wodzisławia Śl. prosząc o pieniądze. Tym razem na szczęście skończyło się na usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy.

- Apelujemy jednak do mieszkańców powiatu wodzisławskiego o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy o tym, aby nie przekazywać nikomu żadnych pieniędzy, zaś o każdej próbie wyłudzenia niezwłocznie powiadomić policję - apelują policjanci.

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!


Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Poradnik_seniora (gość)

    Niestety żyjemy w czasach gdzie seniorzy są bardzo często oszukiwani. W większości przypadków ciężko rozponać od razu, że coś jest nie tak. Przede wszystkim powinniśmy być bardzo ostrożni i nie dać się zwieść naciągaczom. Podstawą zwiększenia bezpieczeństwa jest zachowanie czujności i wiedza, jakie metody wyłudzeń stosują oszuści. Zapoznać się z metodami, stosowanymi przez naciągaczy, można w Poradniku Bezpiecznego Seniora na stronie http://bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx