Galeria Karuzela w Wodzisławiu Śl. ma już rok. Tłumy klientów przed wejściem, lokalne władze i VIP-y, przecinanie wstęgi... Pamiętacie? Tak było rok temu, a dokładnie 4 grudnia 2013 roku, podczas otwarcia Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śl. Jak zmieniło się życie w centrum od powstania Karuzeli? Zapraszamy do dyskusji.

Galeria Karuzela w Wodzisławiu Śl. ma już rokBył to pierwszy tego typu obiekt, który powstał na terenie naszego powiatu. Dość późno, bo wcześniej na zakupy do galerii mogli wybrać się m.in. mieszkańcy Rybnika czy Jastrzębia - Zdroju. Dzisiaj trudno szukać takich tłumów w galerii jak przy otwarciu, ale z pewnością jest to stały punkt na mapie zakupów mieszkańców powiatu. Dowodzą tego liczby.

- Odwiedzalność Galerii Karuzela to niespełna 1,9 mln klientów od początku jej działalności, jesteśmy przekonani, że do daty pierwszych urodzin przekroczymy 2 mln odwiedzających - informuje Joanna Marczak, dyrektor operacyjny Galerii Karuzela (tekst pochodzi z tygodnika Wodzisław Śląski z 28.11). Jak dodaje, obiekt cały czas się rozwija. Dziś znajduje się tutaj 21 sklepów.

- Naszą ofertę uzupełniają stoiska, a wśród nich: akcesoria do telefonów, e-papierosy oraz biżuteria. Dodatkowo w Galerii znajduje się bankomat i wpłatomat Euronet - dodaje Marczak. Na sobotę (6.12) w Karuzeli przygotowano szereg atrakcji z Mikołajem na czele.

Zadowoleni są mieszkańcy miasta. - Brakowało takiego obiektu. Nie ma tutaj wszystkiego, co bym chciał, na przykład restauracji, ale i tak dobrze, że wreszcie jest galeria- mówi Jacek Hoczkowski, którego spotkaliśmy na zakupach.

Miasto Wodzisław Śl. skorzystało, bo wewnątrz galerii znajduje się poczekalnia dworca autobusowego. Ale czy zyskali lokalni przedsiębiorcy?

CZYTAJ DALEJ NA DRUGIEJ STRONIE

Czytaj także

  Komentarze (18)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  wrocławianka (gość)

  Po długiej nieobecności przyjechałam odwiedzić rodzinę w Wodzisławiu i zaproponowano mi spacer po centrum....to jakaś totalna porażka,wymarłe miasto,puste sklepy,mało ludzi,jedynie w okolicach tej Karuzeli ktoś się kręcił a w środku też szału nie było...widać wyraźnie upadek tej miejscowości...za to Rybnik bardzo mile mnie zaskoczył,to tylko 20 min jazdy samochodem a taka przepaść...

  Klient? (gość)

  Klient?. Wile razy korzystałem z oferty sklepów w galerii Karuzela w Wodzisławiu Śl. kupując aparat, tablet itp. W tym roku przyjechałem tutaj pierwszy raz. Jest 27.01.2015r godz. 19.40 . Samochód zaparkowałem na prawie pustym słabo odśnieżonym parkingu. Przeszedłem kilka metrów i tutaj niespodzianka. Zatrzymuje mnie pan w kolorowej kamizelce. Parking jest płatny. Dobrze, ale dlaczego ja nic o tym nie wiem, dlaczego wjeżdżając na parking nie mam świadomości, że wjeżdżam na parking płatny? Zostaję poinformowany, że taka informacja jest na małej karteczce przymocowanej na słupie… przy wejściu do obiektu. Mam zatem pytanie. Czy jestem dla galerii partnerem i klientem, czy traktuje się mnie jak jelenia i wcale nie chodzi mi o to, że parking jest płatny, ale o rzetelność informacji. Córka kupiła to co chciała. Ja jednak planowane zakupy zrobię w sklepach, do których wchodząc nie będę musiał się zastanawiać, czy wstęp nie jest płatny, a informację na ten temat znajdę na małej karteczce np. na ścianie wewnątrz sklepu.

  gabi (gość)

  MY CHCEMY LIDLA !!!!!!!!!! wszyscy mają Lidla!!!!! chcę i ja :) :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Gabi (gość)

  MACIE JAKIEŚ POMYSŁY ???? MAMY !!!!!!!!! może zainspirujemy się innymi rynkami w regionie :) oto jak wyglądał rynek w Mikołaja w Raciborzu polecam !!!! http://www.nowiny.pl/galeria/9721-mikolaj-ze-strazakami-2014/foto-252421.html?item=104957#p

  Wodzik (gość) (wodzianka )

  Możliwe że ciebie interesi kronika kryminalna jeśli dilujesz pod którąś ze szkół i chcesz wiedzieć co robią lub kogo nakryli federalni ,mnie to nie interesi fakt rocznica jest bardzo ważna polecam świętować kolejne rocznice otwieranych sklepów szczególnie 'Biedronek" a ty jako gość honorowy na tych imprezach będzie tematów od diabła .Szkoda tutaj cokolwiek już komentować strata tuszu tylko na pisanie znikam papa !

  Mikołajka (gość)

  Strefa gospodarcza ma być poza miastem a na rynku powinny być restauracje, gołębie ,pijalnie piwa ,fontanny ,ławeczki i swięty spokój !

  wodzianka (gość) (Wodzik)

  każdy czyta co go interesuje ,poszukaj sobie innego interesującego tematu najlepiej kronikę kryminalną to będziesz wiedzieć co sie dzieje w Wodzisławiu .A rocznica jest bardzo ważnym tematem bo trzeba podsumować czy Karuzela była dobrym pomysłem oraz jak się spisuje po roku , a jak cie to nie interesuje to po czytasz .

  Mikołaj (gość)

  A po wyborach rządzi ta sama ekipa
  Niewiarygodne ;-)
  I Rynek nadal będzie pusty jak był ;-(

  ara (gość)

  Dzisiaj Mikołaj a nasz Rynek świeci pustkami!!!!! Od rana powinno się coś dziać Nic nie zmieniła Karuzela!!!

  Wodzisławianka (gość)

  Wizerunek miasta zdecydowanie się poprawił , krajobraz starego dworca był żenujący .Wreszcie nie trzeba się wstydzić za nasze miasto ,a to bardzo ważne .Oby jeszcze więcej takich inwestycji .