Mistrzowie Polski w KS MAXIMUS

Joanna Kielas
W sali sportowej „YMCA” Gdyni odbyła się impreza sportowa o nazwie: KICKBOXING GDYNIA OPEN 2013 w czasie którego odbyły się: MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W KICKBOXINGU W POINTFIGHTING; MISTRZOSTWA POLSKI W FORMACH PRZY MUZYCE; PUCHAR POLSKI W KICKBOXINGU W KATEGORIACH JUNIORÓW LIGHT-CONTACT, KADETÓW STARSZYCH POINTFIGHTING I LIGHT-CONTACT, KADETÓW MŁODSZYCH POINTFIGHTING; konkurencja sprawnościowo-techniczna dla dzieci do lat 12 (tor sprawnościowy z technikami KB). Organizatorem imprezy był Klub Sportowy MAXIMUS.

W imprezie wzięło udział 235 zawodniczek i zawodników z 25 klubów z całej Polski.
Klasyfikacja drużynowa:
1. BESKID-DRAGON BIELSKO BIAŁA
2. CHAMPION LUBAWA
3. KLUB SPORTOWY MAXIMUS
4. KS BENIAMINEK STAROGARD
5. ASWIR ALEX KUTNO

MAXIMUSA reprezentowało 7 zawodników, którzy zdobyli 10 medali, w tym 6 złotych 1 srebrny i 3 brązowe.
Wśród reprezentantów KS MAXIMUSA był Wejherowianin Mikołaj Tabisz, który na co dzień trenuje w Wejherowskiej Sekcji KS MAXIMUS. Mikołaj został Mistrzem Polski Juniorów w pointfighting w kategorii -84kg.
Brązowe medal Mistrzostw Polski Juniorów w pointfighting zdobył Alan Baranowski z Rumi w kategorii – 57kg.
Dwa I miejsca i dwa Puchary Polski kadetów starszych w light-contact i pointfighting w kategorii +69kg w zdobył Dominik Malecki również z Rumi.

W konkurencji sprawnościowo- technicznej startowało 48 dzieci w śród nich znajdowały się dzieci Wejherowskiej Sekcji KS MAXIMUS.
W kategorii dzieci 5-6lat: