Przy głównej drodze w pierwszej kolejności powstają chodniki Przy głównej drodze w pierwszej kolejności powstają chodniki

Przy głównej drodze w pierwszej kolejności powstają chodniki. (© fot. arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Malownicze położenie, walory klimatyczne i krajobrazowe czynią z Brennej atrakcyjną miejscowość wypoczynkową w Beskidach. W ciągu roku gminę odwiedza prawie 400 tysięcy turystów. Wszyscy przyjeżdżają tutaj ulicą Górecką; drogą, która stanowi jedyny dojazd do gminy Brenna. Nikogo nie trzeba przekonywać, że nawet najciekawsze górskie atrakcje nie przyciągną turystów, jeśli prowadzona do nich droga będzie w opłakanym stanie.

- Wiadomo, że jak ktoś bardzo chce tu przyjechać, to i tak przyjedzie. Wystarczy spojrzeć, ilu ludzi jest latem na imprezach w amfiteatrze czy w upalne dni nad rzeką. Ale o turystów trzeba dbać. Jeśli zobaczą, że inwestujemy, poprawiamy drogi, z których oni też korzystają, będą chętniej tu zaglądać - uważa Marek Pilch, jeden z mieszkańców.

Dla turystów dojazd do Brennej jest prosty - jedyna droga, jaka prowadzi do tej miejscowości, stanowi bezpośrednie połączenie z drogą ekspresową. Oznaczenia są na tyle czytelne, że do Brennej każdy trafia z łatwością.

Problem w tym, że jedyna droga wiodąca do Brennej znajduje się w kiepskim stanie technicznym. Brakuje chodników, a na dodatek szerokość jezdni w wielu miejscach jest bardzo różna.

Nic więc dziwnego, że przebudowa drogi powiatowej w centrum Brennej znalazła się na wysokim, trzecim miejscu listy projektów do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Za 2,5 miliona złotych dofinansowania, jakie powiat cieszyński zdobył z funduszy europejskich, zostanie przebudowana droga na odcinku około 3,4 km w centrum Brennej wraz z dwoma skrzyżowaniami, zjazdami, zatokami autobusowymi, chodnikami i parkingami. Umowa została podpisana 25 maja tego roku i prace wreszcie mogły ruszyć. W pierwszej kolejności wykonywane są chodniki. Całkowity koszt inwestycji to 5,2 mln złotych.
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!