(© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Harry Potter podbił serca nie tylko najmłodszych. Młody mag oczarował czytelników ze stron książek, a widzów z kinowych ekranów. Jakoś jednak nie miał szczęścia do dobrych gier. Czy Lego Harry Potter to zmieni?

Więcej gier i recenzji zawsze na giernik.pl

Wydana w 1997 Lego Island zapoczątkowała długą serię gier związaną z duńskimi klockami. Ostatnie lata to przede wszystkim tytuły oparte na słynnych hitach filmowych. Po "Gwiezdnych wojnach", "Indiana Jonesie" i "Batmanie" przyszła kolej na "Harry'ego Pottera".

Twórcy Lego Harry Potter wzięli na warsztat pierwsze cztery filmy cyklu opartego na popularnych powieściach J. K. Rowling. W grze śledzimy poczynania tytułowego Harry'ego, który w wieku 11 lat trafia do Hogwartu - prestiżowej szkoły czarodziejstwa. Towarzyszyć mu będziemy w jego przygodach podczas pierwszych lat nauki. W tym czasie będziemy m.in. uczęszczać na zajęcia, ucząc się przy tym zaklęć znakomicie znanych z książek i filmów, poszukiwać kamienia filozoficznego i uczestniczyć w Turnieju Trójmagicznym. Fani poczują się jak ryby w wodzie!

Podobnie jak w poprzednich grach z serii Lego, fabuła jest tu potraktowana z przymrużeniem oka. Postacie nie wypowiadają ani słowa, a przedstawienie historii polega przede wszystkim na parodystycznym pokazaniu scen z filmów. Gracze nieznający oryginału, niestety, mogą nie być w stanie zrozumieć, o co w fabule właściwie chodzi. Sytuacji nie ułatwia także fakt, że umieszczono tu akcję aż czterech filmów, co wymusiło tylko pobieżne zarysowanie wielu wątków.Styl rozgrywki jest w dużym stopniu przeniesiony z innych gier Lego. Akcję obserwujemy z widoku trzeciej osoby, poruszając się jedną z kilku dostępnych aktualnie postaci (łączna ich liczba przekracza 100!). Tym, co odróżnia grę od reszty serii Lego, jest brak siłowych pojedynków z przeciwnikami. Gra prawie całkowicie pozbawiona jest przemocy.

Co jest głównym wyzwaniem w Lego Harry Potter? Przede wszystkim rozwiązywanie wszelakiego typu zagadek oraz zbieranie mnóstwa poukrywanych klocków czy innych przedmiotów. Cele stawiane przez grę nie są specjalnie trudne i młodzi gracze, do których głównie ten tytuł jest adresowany, nie powinni się obawiać poziomu łamigłówek.

Ci którzy uwielbiają szukać i kolekcjonować "znajdźki", będą zachwyceni. W każdym pokoju w Hogwarcie możemy znaleźć ukryte klocki, zastępujące tu punkty. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że teren gry jest bardzo duży, otrzymamy setki różnych skrytek, czekających na odkrycie. Warto zauważyć, że tytuł przystosowany jest do grania w dwie osoby. Co ciekawe, wersja PC pozwala na zabawę obu graczom na jednej klawiaturze.

Grafika jest dosyć prosta, ale na przedstawienie świata stworzonego z klocków lego nie potrzeba więcej. Jest za to bardzo kolorowo i bajkowo. Pomysłowością zaskakują też niektóre konstrukcje stworzone z klocków. Gorzej wypada oprawa dźwiękowa, a konkretnie brak dialogów. Zamiast tego postacie porozumiewają się za pomocą chichotów, prychnięć czy gwizdów, co po jakimś czasie może zirytować. Grając w Lego Harry Potter, łatwo zauważyć, że jest ona skierowana do dwóch grup - fanów poprzednich gier Lego oraz miłośników Harry'ego Pottera. Te osoby z pewnością czerpać będą wielką przyjemność z odkrywania kolejnych tajemnic Hogwartu. Gorzej będzie z resztą graczy, którzy mogą mieć problem, żeby znaleźć w tej produkcji coś dla siebie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: