Jubileusz 70 lat I LO w Wodzisławiu Śląskim. Wielkie święto setek absolwentów ZDJĘCIA

Dziś wielkie święto I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu. Szkoła świętuje dziś jubileusz 70-lecia istnienia.

Jubileusz 70 lat I LO w Wodzisławiu Śląskim. Wielkie święto setek absolwentów

W uroczystościach 70-lecia I LO w Wodzisławiu Śląskim wzięło udział wielu znanych i cenionych absolwentów I LO, m.in. absolwenci pierwszego rocznika pan prof. Józef Musioł i prof. Norbert Honsza, młodsi absolwenci: aktor Marian Dziędziel, sportowiec Stanisław Oślizło i wielu, wielu innych. W sumie ponad 700 osób.
- Wspominam tę szkołę wspaniale. Przepiękne lata sędziłem w tej szkole, ze wspaniałą klasą, wspaniałymi ludźmi, kolegami. Stworzyliśmy bardzo zgraną grupę ludzi. Było cudownie. Mieliśmy świetnych profesorów – opowiadał nam dziś Marian Dziędziel, znany polski aktor, który uczył się w I LO w Wodzisławiu Śląskim.

Czy już wtedy myślał o tym, by zostać aktorem, o wielkim świecie przed kamerami?
- Przyszedł taki moment, że myślałem o aktorstwie, ale nie traktowałem tego, jako marzenia o wielkim świecie. Nie myślałem w taki sposób. Chciałem nauczyć się aktorstwa. Myślę, że mi się trochę udało – mówi Dziędziel.

Czy już w I LO odkrył talent aktorski?
- Nie specjalnie. Graliśmy na przedstawieniach w szkołach, pani Musiolik przygotowywała przedstawienia, a raczej nie recytowałem niczego – mówi Dziędziel.

Najlepszy nauczyciel z tamtych lat?
- Ubóstwiam, lubiłem i lubię do dziś panią Annę Musiolik, która jest wspaniałą polonistką, była naszą wychowawczynią. Opiekowała się nami jak mamusia. I tak ją nazywaliśmy – "mamusia" – opowiada nam Dziędziel.

Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane