Jubileusz I LO w Wodzisławiu Śl. Dziędziel i Oślizło na obchodach [ZDJĘCIA]

Jubileusz I LO w Wodzisławiu Śl. Na 70-leciu szkoły byli obecni m.in. aktor Marian Dziędziel oraz były znakomity piłkarz Stanisław Oślizło.
 Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich obchodzi w tym roku 70 lat istnienia. Z tej okazji w sobotę 22 września br. odbył się uroczysty zjazd absolwentów.

Wśród nich znaleźli się m.in. absolwenci pierwszego rocznika, którzy zdawali maturę w 1951 r.

Uczestnicy wzięli udział we mszy św., która odbyła się w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śl. sprawowana przez arcybiskupa Damiana Zimonia w asyście księży absolwentów Jedynki.

Potem, już na terenie szkoły, odbyła się część oficjalna obchodów, na ręce dyrektor Janiny Rurek zaproszeni goście złożyli życzenia, a starosta Ireneusz Serwotka w imieniu Powiatu Wodzisławskiego podarował szkole czek na 70 tys. zł.

Podczas uroczystości Powiat Wodzisławski reprezentowali także: przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala, wicestarosta Danuta Maćkowska, członkowie zarządu powiatu: Janina Chlebik – Turek i Andrzej Kania, a także radni powiatowi i naczelnicy wydziałów starostwa.

Uczestnicy zjazdu mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć spektakl przygotowany na tę okazję pt. „Niech grają na bis, chociaż żal…”, powspominać szkolne lata w ramach spotkań rocznikowych.

Wieczorem chętni wzięli udział w balu absolwentów.

Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane