Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Koleje Śląskie: Od 1 grudnia wszyscy pasażerowie mogą skorzystać z SMS-owego powiadamiania o opóźnionych i odwołanych pociągach. "Kolej na SMS", bo tak nazywa się ten program, będzie działać prawdopodobnie do końca marca, czyli w okresie wzmożonych utrudnień spowodowanych... zimą - czyli sorry, taki mamy klimat.

Koleje Śląskie: powiadomienie SMS o opóźnionych i odwołanych pociągach - jak aktywować?


System powiadamiania SMS zacznie działać od grudnia. Aby dostawać na bieżąco wiadomości trzeba wysłać SMS z nazwą swojej linii (np.: „S1") na numer 799 599 881. Wtedy na swój telefon przez dwa tygodnie będziemy otrzymywać informacje o opóźnieniach przekraczających 20 minut i o odwołanych pociągach na danej trasie kolejowej.

Dla podejrzliwych: nie jest to płatna subskrypcja. Zapłacimy jedynie za wysłanego przez siebie SMS-a aktywacyjnego, zgodnie z cennikiem operatora.

Numer telefonu pasażera zostanie zarejestrowany do usługi na 2 tygodnie. Jeżeli zdaniem użytkownika usługa okaże się użyteczna, będzie on mógł przedłużyć czas korzystania z niej. Można także zarejestrować się na więcej niż jedną linię.

Aby zrezygnować z otrzymywania wiadomości tekstowych należy na ten sam numer wysłać SMS z nazwą swojej linii poprzedzając ją minusem, np. „-S1".

Koleje Śląskie: powiadomienie SMS na czas zimy


Z wypowiedzi rzecznika Kolei Śląskich Michała Wawrzaszka wynika, iż system nieprzypadkowo startuje w grudniu. Opóźnienia i niewyjechania pociągów na trasy zimą zdarzają się częściej niż zwykle. Wszystko przez oblodzenia trakcji, zaspy śnieżne i ataki mrozów. Parafrazując klasyka, taki już jest ten nasz klimat.

Koleje Śląskie: Nazwy linii i trasy


Nazwa linii: S1
Gliwice – Zabrze – Ruda Śl.–Chorzów Batory – Katowice – Sosnowiec Gł. – Dąbrowa Górnicza – Zawiercie – Myszków – Częstochowa

Nazwa linii: S15
Gliwice – Bytom – Chorzów Batory – Katowice – Sosnowiec Główny – Dąbrowa Górnicza – Zawiercie

Nazwa linii: S31
Katowice – Mysłowice – Imielin – Nowy Bieruń – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice

Nazwa linii: S4
Tychy Lodowisko – Tychy – Katowice – Sosnowiec Główny

Nazwa linii: S5
Katowice – Tychy – Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Żywiec – Węgierska Górka – Rajcza Centrum – Zwardoń

Nazwa linii: S52 (13 grudnia 2014 r., decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, linie przejmują Przewozy Regionalne)
Bielsko-Biała – Kęty – Andrychów – Wadowice

Nazwa linii: S58
Czechowice-Dziedzice – Chybie – Zebrzydowice – Cieszyn

Nazwa linii: S6
Katowice – Tychy – Pszczyna – Skoczów – Ustroń Zdrój – Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce

Nazwa linii: S7
Katowice – Mikołów – Orzesze – Czerwionka – Leszczyny – Rybnik – Rydułtowy – Racibórz

Nazwa linii: S72
Wodzisław Śląski – Radlin Obszary – Rybnik – Żory – Pszczyna

Nazwa linii: S78
Racibórz – Krzyżanowice – Chałupki

Nazwa linii: S8
Katowice – Chorzów Batory – Bytom – Tarnowskie Góry – Kalety – Lubliniec

Nazwa linii: S82 (13 grudnia 2014 r., decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, linie przejmują Przewozy Regionalne)
Tarnowskie Góry – Kalety – Herby Nowe


Jak myślicie, czy system wdrożony przez Koleje Ślaskie się sprawdzi?

Wiadomości

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dekster (gość)

Aniu, Polska kolej jest opóźniona o jakieś 30lat za normalnymi krajami. Wystarczy pojechać do Czech żeby zobaczyć jak powinna jeździć kolej. W naszym kraju dopóki różnej maści związkowo-solidarnościowe oszołomy, prezesi, cwaniacy,zarządy będą się bawić koleją to tak będzie. Dodaj do tego polskie zapóźnienie infrastrukturalne i tempo modernizacji graniczące z nieskończonością.

Ania (gość)

przez całą dobę dostaw SMS o każdym opóźnianym pociągu to jakaś totalna bzdura, którą pewnie wymyśliła jakaś nowo zatrudniona panienka (bo tych ze stażem zwalniają) - bo obecnie każdy pociąg jest opóźnimy, Nawet pociąg odjeżdżający z Katowic jadący 10 minut do Sosnowca przyjeżdża z opóźnieniem!!!!

waldek (gość)

miałem to 1 dzień. zrezygnowałem. Treść była taka np.: "Informujemy ze poc. nr XXXXX Katowice 5.15 - Zwardoń 8.30 jest opóźniony 30 min. Przepraszamy za opóźnienie". SMS który nic nie dawał. Nie wiadomo gdzie to opóźnienie, w którym miejscu trasy. Ktoś coś wymyślił, ale nie dokładnie przemyślał. Meritum sprawy jest fajne i potrzebne, ale trzeba je jakoś zmodyfikować. \co do ilości smsów.... fakt, był ogrom. Odniosłem wrażenie jakby wszystkie pociągi się spóźniły.

Dekster (gość)

A ja czekam na sms od kolei śmiesznych pt. "Nie jeździmy p. Bytom od 14.12" :-D Po co wogóle taki twór jak te "koleje" istnieje? Oprócz wysokich cen i polityki niejeżdżenia w weekendy to co oni wożą? Chyba powietrze:-) Gdyby tego nie było to nikt by nawet nie zauważył:-)

grzesiek____ (gość)

A ja bym odradzał wysyłanie takiego smsa. Z Kolejami Śląskimi nigdy nic nie wiadomo - i nie jest pewne, czy np. nagle (z mocą wsteczną) nie zażądają jakiejś opłaty, by łatać dziurę finansową - wiadomo, że byłoby to niezgodne z prawem, ale włodarze województwa, którzy stworzyli ten dziwny twór mają za nic prawo.