Druga edycja konkursu artystycznego "Spacer po wyobraźni" przyciągnęła do wodzisławskiego "Plastyka" 92 uczestników z całego regionu. Uzdolnieni uczniowie musieli zilustrować na papierze lub płótnie cytat "Kolor jest siłą, która działa bezpośrednio na duszę i wprawia ją w drżenie". ZOBACZCIE ZDJĘCIA I FILM!

Konkurs "Spacer po wyobraźni" w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu. Wzięło w nim udział prawie 100 osób! - ZDJĘCIA I WIDEONa konkurs do Wodzisławia przyjechali uczniowie w wieku od 12 do 15 lat z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Rydułtów, Pszowa, Radlina, Gołkowic i Godowa. W konkursie udział wzięło również sporo uczestników wodzisławskich szkół.

- Konkurs "Spacer po wyobraźni" odbywa się po raz drugi. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 68 osób, a w edycji 2018 mamy dokładnie 92 uczestników. Mają oni do zinterpretowania cytat "Kolor jest siłą, która działa bezpośrednio na duszę i wprawia ją w drżenie". Ten cytat co roku się zmienia, takie jest założenie. Myślę, że w tym roku mamy dość ambitny cytat, więc uczestnicy mogą rozwinąć swoje skrzydła - mówi Aleksandra Leśniewicz, nauczycielka w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim i inicjatorka konkursu. Młodzież biorąca udział w konkursie to potencjalni kandydaci na uczniów liceum, dlatego oprócz samego przygotowania prac, mogą oni również zobaczyć szkołę i poznać możliwości edukacyjne placówki.

Warto dodać, że laureaci pierwszych trzech miejsc zostaną zwolnieni z części praktycznej egzaminu wstępnego do Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Oprócz tego na laureatów czekać będą atrakcyjne nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu po ocenie prac przez jury odbędzie się w marcu.

MŁODZIEŻ Z CAŁEGO REGIONU NA KONKURSIE "SPACER PO WYOBRAŹNI" - WIDEO SZYMON KAMCZYK
Polecamy Państwa uwadze!POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Liceum

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!