Majówka 2018 w powiecie wodzisławskim Majówka 2018 w powiecie wodzisławskim

To była bezpieczna majówka na drogach powiatu wodzisławskiego (© arc)

Majówka na drogach powiatu wodzisławskiego była bezpieczna. Nie odnotowano żadnego groźnego wypadku. Było za to 37 kolizji. Zatrzymano też trzech nietrzeźwych kierowców.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6. rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.

Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Nad bezpieczeństwem na drogach w województwie śląskim czuwali policjanci oraz funkcjonariusze innych służb. Od piątku do niedzieli doszło do 73 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a kolejne 74 zostały ranne. Ponadto odnotowano 1134 kolizje. Policjanci zatrzymali 514 pijanych kierujących.

W Wodzisławiu Śląskim na drogach czuwało 146 policjantów ruchu drogowego oraz 350 z innych wydziałów, którzy zaangażowani byli w bezpieczną majówkę.

W czasie długiego weekendu na drogach powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Przez cały okres trwania akcji było 37 kolizji, w których nikt nie został ranny. W sumie zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców.

Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!