Zaginiona biblioteka alchemika Zaginiona biblioteka alchemika

(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Zaginiona biblioteka alchemika" to drugi tom trylogii "Handlarz relikwiami".

PREMIERA: 19 listopada
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cena detaliczna: 38,00 zł
Liczba stron: 328
Oprawa broszurowa
Pozycja dostępna również w formie: e-book
Wydanie pierwsze

Przenosimy się w niej do 1227 roku. Królowa Blanka Kastylijska zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Na temat królestwa krążą dziwne słuchy, niektórzy mówią, że to sprawka Złego. Jedyną osobą zdolną rozwiązać zagadkę jest Ignacio z Toledo, wielki znawca świata i narodów.

W Kordobie, dokąd zostaje wezwany przez Ferdynanda III Kastylijskiego, Ignacio spotyka pewnego starca, który wspomina mu o poszukiwanej przez wszystkich księdze. Może ona zawierać wskazówki dotyczące tego, co się wydarzyło. Nazajutrz jednak okazuje się, że starzec został otruty. Handlarz relikwiami natychmiast wyrusza na poszukiwania, które prowadzą go do „Turba philosophorum”, manuskryptu przypisywanemu uczniowi Pitagorasa.

W księdze tej znajdują się sekretne formuły alchemiczne. Spotkanie z pewną zakonnicą i z człowiekiem, którego wszyscy uważają za opętanego, lecz który w rzeczywistości jest dotknięty saturnizmem, zawiodą Ignacia do pewnego zamku i jego pana, hrabiego Nigredo. Tam ukryta jest straszliwa tajemnica, po której odkryciu nie będzie łatwo ujść z życiem...

Marcello Simoni kiedyś pracował jako archeolog. Literatura pochłonęła go jednak tak bardzo, że postanowił zostać pisarzem i... bibliotekarzem. Na swoim koncie ma już wiele esejów historycznych. Jego poprzednia książka, "Handlarz ksiąg przeklętych" stał się światowym bestsellerem.

Literatura zagraniczna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!