Mieczysław Kiecy oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą. Na zwołanej konferencji prasowej przedstawił swoje pomysły na miasto. Poznaj je i oceń.

Mieczysław Kieca obiecuje bardzo wiele mieszkańcom. Sam przyznaje, że jego program nie jest tylko na jedną kadencję, ale przynajmniej na dwie.

Obecny prezydent chce, aby Wodzisław Śląski przyciągał jeszcze dynamiczniej nowych mieszkańców. W tym celu udostępnione zostaną kolejne tereny pod zabudowę mieszkaniową, tak jak w przypadku planowanego osiedla Batory.

- Zmieniony zostanie plan zagospodarowania przestrzennego. Miejsca pod zabudowę indywidualną powstaną w Zawadzie, Radlinie II, na Maruszach i Wilchwach – zapowiada Kieca. Magnesem dla nowych mieszkańców ma być program zwolnień z podatku od nieruchomośc. Dodatkowo w najbliższym czasie nie zostaną podwyższone podatki.

Czytaj więcej. WSZYSTKO O WYBORACH W WODZISŁAWIU I POWIECIE [CZYTAJ]

Mieczysław Kieca zapowiedział poprawę estetyki miasta i planowaną rewitalizację Parku Miejskiego (wraz z muszlą) i Balatonu. - W tym celu chcemy przejąć park sanatoryjny i przygotować nową ofertę przygotowaną dla tego kompleksu. Rozwinąć funkcje sportowe, ale też turystyczne i rekreacyjne. Ten projekt będzie realizowany w ramach partnerstwa publiczno prywatnego z wykorzystaniem takich mechanizmów jak infrastruktura turystyczna, projekty dla partnerów prywatnych w ramach nowej struktury programowania w latach 2015- 2020 – tłumaczy Kieca. To jednak oznacza, że w przyszłości za korzystanie z poszczególnych atrakcji czy nawet samego Balatonu być może będzie trzeba zapłacić.

CZYTAJ DALEJ NA DRUGIEJ STRONIE


Wybory samorządowe | Kandydaci

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zawadzianka (gość)

Na mój głos też może liczyć obecny prezydent, podobaa mi się droga na Marklowice koło Tesco, przynajmniej coś się dzieje, żeby droga się jeszcze poprawiła z Zawady na Wodzisław, bo są tam same koleiny po Tirach. Liczę na poprawę.

1543 (gość)

6) dialog społeczny? Jest w ogóle jakiś dialog? 7) współpraca z policją? Co policjanci dostali od miasta? 8) "miejski magazyn zarządzania kryzysowego". Przecież w powiecie jest duży magazyn w Bełsznicy po co kolejny? Program jak dla mnie pozbawiony konkretnych obietnic które trzeba w mieście realizować.

3822 (gość)

1) czyli reformy edukacji nie będzie? To o co kiedyś krzyczeli w SNW pozostanie jak dawniej, poglądy się zmieniły? 2) "Szkoły mają postawić na zajęcia z automatyki, mechatroniki, robotyki, a nie tylko przedmiotach humanistycznych" - podstawówki i gimnazja? uczyć się robotyki i automatyki hahaha dobre; a może chodzi o technika i licea? ale to nie jest działka Kiecy więc co to za program? 3) Bez większych konkretów prezydent zapowiedział wsparcie rozwoju Wodzisławskiego Centrum Kultury, Muzeum oraz Biblioteki wraz filiami. - czyli tak wsparcie rozwoju jest konkretów brak - kolejna pusta obietnica skierowana żeby pracownicy WCK Muzeum i Biblioteki głosowali? Jak ma to wsparcie wyglądać, po raz kolejny obcinając budżet jednostek czy może wsparcie duchowe i medytacja? 4) Nowe samochody mają trafić do OSP Turzyczka, OSP Karkoszka i OSP Zawada. - po co nowe samochody do OSP - Zawada już ma nowy wóz, Radlin II też po co kolejne? OSP wyjeżdża kilka razy w roku, lepiej wesprzeć szpital w którym brak nowoczesnego sprzętu! Bezpieczna rodzina potrzebuje przede wszystkim nowoczesnego szpitala z dobrym sprzętem a nie kolejnych wozów OSP za kilkadziesiąt tysięcy złotych! 5) "Kontynuowana ma być termomodernizacja budynków miejskich", naprawdę super inwestycja! haha to zwykły obowiązek -

jary i dąbrowy (gość)

Kieca obieca ,jakoś nic o jarach? wiadomo niema sie czym chwalić,woli aby o tym nikt nie pamietał,16 milionów będzie miasto do tyłu,bo nikt nie zrobi tej inwestycji do konca listopada,drogi w strefie buduje już kilka lat i nic z tego,dziury i jak chce tam kogos ściągac,jak ktoś tą strefe zobaczy to ucieka jak najdalej od Wodzisławia,taki to "dobry' prezydent

wyborca KNP (gość)

Czyli kolejne lata zadłużania miasta to pomysł Kiecy. Tylko Kania ma zdroworozsądkowe podejście do tematu. Kieca niech się nie ośmiesza z imiennym głosowaniem, miał na to 8 lat i nic nie zrobił. Szkoda słów na ten beton, pora na wolność!

asd (gość)

tyle tych propozycji, że chyba je musiał czytać z rolki papieru... Mimo tego chyba najbardziej przygotowany kandydat. Pozostali, przynajmniej poziom niżej