Mieszkańcy alarmują: Drzewa w wodzisławskim Parku Miejskim do wycięcia! O sprawie poinformował Grzegorz Meisel, przedsiębiorca z centrum miasta. - Zielone płuco mojego starego miasta do amputacji... Prawie 30 drzew w miejskim parku zostało przeznaczonych do wycinki - pisze na facebooku. Do postu dołączył też zdjęcia. W internecie szybko odpisał mu prezydent Dariusz Szymczak. - Trwa uporządkowanie zieleni - odpowiedział.

Mieszkańcy alarmują: Drzewa w Parku Miejskim do wycięcia!Zielone płuco mojego starego miasta do amputacji... prawie 30 drzew w miejskim parku zostało przeznaczone do wycinki - po prostu brak słów! - napisał na facebooku Grzegorz Meisel, przedsiębiorca z centrum miasta. Do postu dołączył zdjęcia z oznaczonymi farbą drzewa i w internecie zawrzało.

Internauci w licznych komentarzach skrytykowali władze miasta. - Wszędzie tną w tym mieście, bez opamiętania - czytamy w komentarzach.

Grzegorz Meisel zauważył, że od dłuższego czasu "zielone miasto przeradza się w betonową pustynię".

- Niby są nasadzenia nowych drzewek ale zwykle jest tak, ze te drzewka usychają po paru latach i nikt już się nie przejmuje tym, bo plan został wykonany. To stare drzewa tworzą klimat miasta nie wspominając o tlenie, ale o stare drzewa trzeba umieć dbać i pielęgnować - dodaje.

Pod jego postem oprócz oburzonych internautów głos zabrał również Dariusz Szymczak, zastępca prezydenta Wodzisławia Śl.

Prowadzone prace są częścią koncepcji przebudowy zieleni w Parku Miejskim. Zieleń parkowa nie jest wieczna i wymaga uporządkowania, w tym częściowo usunięcia ze względów bezpieczeństwa, kompozycyjnych oraz możliwości wzrostu drzew. Koncepcja została wykonana przez projektanta – specjalistę w zakresie założeń parkowo-pałacowych i przewiduje docelowo wykonanie 25 sztuk nowych nasadzeń szlachetnych gatunków. Przy braku właściwych działań za kilkadziesiąt lat zamiast parku będziemy mieli las - suchych pni (jeżeli wcześniej się na kogoś nie przewrócą) - napisał Dariusz Szymczak.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


Ekologia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Franek (gość)

A co z drzewami na skrzyżowaniu Jana Pawła z Rybnicką, Powycinali drzewa i co? Czyżby szykowali miejsce pod kolejny market, biedronke. Gdzie tylko kawałek zieleni, to trzeba zniszczyć, zabetonowac. Tak rządzi PO w tym smierdzacym mieście!

Lesnik (gość)

Niech Ci wielcy obrońcy swodowosla wejdą do wodzislawskiego lasu, zobaczą zielone płuca rozjezdzone przez motocykle. Można o tym mówić na okrągło, władze miasta, policja, straż miejska przecież ich to nie obchodzi! Miasto leniwych slozb i nierobów!