MKS Wodzisław Śl. przegrał o włos w Cieszynie [ZDJĘCIA]

AREK
MKS Wodzisław Śl. przegrał w Cieszynie
MKS Wodzisław Śl. przegrał w Cieszynie Izabela Kolarska
Aj, było blisko! MKS Wodzisław Śląski przegrał dosłownie o włos w Cieszynie w ramach Mistrzostw Śląska U13M. Mecz był niezwykle zacięty, pełen zwrotów sytuacji i wyrównany, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund zawodów.

Początek – pierwsze 5 minut pierwszej kwarty należał do wodzisławian prowadzenie 18-6 i nic nie zapowiadało tego co działo się w następnych 5 minutach pierwszej kwarty. Wchodzi na parkiet druga piątka MKS- u i nie potrafi skutecznie wejść w mecz, czego efektem jest przegrane następne 5 minut pierwszej kwarty 2-22! W drugiej kwarcie mecz się wyrównał z lekką przewagą gospodarzy. Cieszynianie na przerwę zeszli prowadząc 51:37 i raczej byli pewni swego.

W przerwie w wyniku dogłębnej analizy gry zespołu doszło do ponownej mobilizacji koszykarzy MKS –u, którzy zagrali z wielką ambicją. W drugiej połowie dominowali na parkiecie jednak zabrakło sekund na wyrównanie meczu.

Mimo to zespół, który ma w swoich szeregach zdecydowaną większość zawodników o rok i dwa lata młodszych bardzo dobrze radzi sobie w tych rozgrywkach, mając już pewne utrzymanie w Dywizji „B” na kolejkę przed zakończeniem drugiego etapu śląskich rozgrywek .

- Trzecie miejsce to dla nas bardzo dobra lokata na tym etapie. Najważniejsze jest, że chłopcy robią cały czas postępy w wyszkoleniu koszykarskim, tworzą zgrany TEAM, oraz zdobywają bezcenne doświadczenie meczowe, którego żaden trening nie jest w stanie zastąpić. Takie batalie koszykarskie, jak ta stoczona w Cieszynie wykuwają charakter zespołu na lata - mówi trener Marek Malik.

Kolejny swój rekord zdobytych punktów ustanowił Mikołaj Baran tym razem zdobywca 48 pkt. Kapitan wodzisławskiej drużyny jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców śląskich rozgrywek.

Stela Cieszyn - MKS Wodzisław 85:82 (28:20, 23:17, 18:22, 16:23)

Punkty dla MKS WODZISŁAW zdobyli: Mikołaj Baran 48! Mikołaj Kolarski 14, Kuba Żurek 6, Krzysztof Jargoń 4, Adrian Plewnia 4 , Michał Nawrocki 2, Maciej Chmielewski 2, Karol Kozielski 2. W zawodach brali też udział: Bartosz Jordan , Maciej Łazarczyk, Pascal Sternal, Kosma Kolarczyk. Trener zespołu - Marek Malik