MKS Wodzisław Śl. wygrał czwarty mecz z rzędu

AREK
MKS Wodzisław Śl. pokonał mistrza Polski
MKS Wodzisław Śl. pokonał mistrza Polski MKS Wodzisław Śl.
MKS Wodzisław Śl. znów zwycięski! W czwartkowy wieczór nasi koszykarze gościli w swojej hali Mistrza Polski z poprzedniego sezonu w kategorii MU-14 (rocznik 2002) - zespół Żak Żory. Lepsi okazali się wodzisławianie.

Po dość wyrównanej pierwszej kwarcie meczu, w pozostałych częściach zawodów goście musieli uznać zdecydowaną wyższość wodzisławskiego zespołu.

Nasi gracze górowali nad przeciwnikami warunkami fizycznymi, wygrali miażdżąco walkę na tablicach, gdzie dominowały dwie wodzisławskie „wieże”: Patryk Michałowski (18 zbiórek) i Mateusz Panic (16 zbiórek). Niewiele im ustępował w walce na tablicach Robert Szlachta (14 zbiórek), który dodatkowo „skaleczył” zespół z Żor trzema trafieniami za trzy punkty.

- Generalnie nasi koszykarze byli skuteczni w rzutach z gry - 53%. Zawodnicy Ludwika Maciejewskiego nie znaleźli odpowiedzi w ataku na dobrą i skuteczną defensywę, zastosowaną od drugiej kwarty spotkania przez wodzisławskich kadetów. Na wyróżnienie zasługuje też gra Rafała Szlachty i Łukasza Laskowskiego - zaznacza trener Marek Malik.

MKS Wodzisław - ŻAK Żory II 92:50 (27:23, 20:4, 26:13,19:10)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 27(1x3pkt.), Szlachta Rafał 20(1x3pkt.), Szlachta Robert 13 (3x3pkt.), Panic Mateusz 11 (1x3pkt.), Michałowski Patryk 10 (EVAL 29), Płonka Grzegorz 6, Kyrcz Szymon 4, Grabski Jakub 1.W zawodach brali też udział: Kaczor Remigiusz, Moczała Dawid, Przybyła Łukasz. Trener zespołu - Marek Malik.

Punkty dla ŻAK-a II zdobyli: Krzystek 14, Łatka 11, Bednarz 9, Pastuszka 9, Tyburowski 7, oraz Frydrych 0.