Monitoring w Wodzisławiu Śl.

Zainstalują sześć nowych kamer do końca listopada (© arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Monitoring w Wodzisławiu Śl. będzie rozbudowany. Jeszcze do końca listopada w mieście powinno się pojawić 6 nowych kamer. Połowa z nowych urządzeń jest już zamontowana.

Monitoring w Wodzisławiu Śl. będzie rozbudowanyNa chwilę obecną zostały już zamontowane trzy z sześciu kamer. Sprzęt znalazł się już na bloku na osiedlu Dąbrówki nr 8, na bloku przy ulicy Górniczej 14 oraz na budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych zlokalizowanym przy ul. 26 marca 164 – informuje Janusz Lipiński. komendant Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Do końca listopada obrotowe kamery powinny pojawić się jeszcze na skrzyżowaniu ulic: Armii Krajowej z ulicą Teligi, na ulicy Targowej oraz na ulicy Chrobrego, w rejonach kościoła św. Marii Magdaleny.

Tym samym monitoring miejski obejmować będzie zasięgiem 16 kamer następujący obszar miasta: ulica Pszowska, Ks. Konstancji, Kubsza, Rynek , Park Miejski, os. XXX Lecia, poczekalnia w Galerii Handlowej Karuzela (PKS), osiedle Dąbrówki, ulica Górnicza oraz ulica 26 Marca.

Czytaj więcej. Straż Miejska w Wodzisławiu Śl.: Pozostałe informacje

- Najczęstszymi zdarzeniami, z jakimi mają do czynienie obsługujący monitoring są różnego rodzaju akty wandalizmu, chuligaństwa i niszczenia mienia jakich dopuszczają się najczęściej młode osoby pod wpływem alkoholu w godzinach nocnych. Niewiele rzadziej pracownicy monitoringu reagują w przypadkach agresywnych zachowań takich jak bójki i pobicia, a także różnych podejrzanych zachowań takich jak: próby kradzieży samochodów, wynoszenie mebli z budynku w godzinach nocnych, szarpanie za klamki zamkniętych sklepów, uderzanie w witryny sklepowe. Za każdym razem kiedy pracownik monitoringu widzi coś podejrzanego powiadamia patrol Straży Miejskiej lub Policji - tłumaczą strażnicy.

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!