We wrześniu 2011 roku Polska będzie gospodarzem takiego spotkania. To inicjatywa Piotra Litwy, prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, który w niemieckim Meissen podpisał memorandum w tej sprawie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dokładnego miejsca spotkania jeszcze nie ustalono. Nie ma jednak wątpliwości, że europejscy specjaliści od bezpieczeństwa w kopalniach odwiedzą także Górny Śląsk i będą wizytować nasze kopalnie. W centrum ich zainteresowania znajdą się także tereny pogórnicze i sposób, w jaki są rewitalizowane.

Tematem przyszłorocznego spotkania będzie właśnie prawo dotyczące rekultywacji pogórniczych terenów. Dodatkowo dyskutowany będzie problem unijnej dyrektywy w sprawie geologicznego składowania dwutlenku węgla. To ogromne wyzwanie, jakie stoi przed europejskim górnictwem.

W tym roku w Meissen omawiano sprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, wypadkowości, a także ochrony środowiska.

- Po raz drugi uczestniczyłem w takim zgromadzeniu. Delegacje Polski, Czech i Wielkiej Brytanii w sposób najbardziej otwarty przedstawiają swoje problemy związane z bezpieczeństwem pracy w górnictwie. Niektórzy całkowicie pomijają milczeniem analizy dotyczące wypadków przy pracy. Nasi partnerzy wielu rozwiązań mogą się od nas uczyć. Takie przekonanie wynoszę nie tylko z rozmów w międzynarodowych gremiach, ale także z wizyt w wielu kopalniach - mówi Piotr Litwa, prezes WUG.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!