Nowe Miasto w Wodzisławiu Śl. wygląda tragicznie - żalą się mieszkańcy. Trudno się dziwić. Dziurawe drogi, chodniki, to w tej części miasta częsty widok. Zobaczcie sami na zdjęciach.

Nowe Miasto w Wodzisławiu Śl. wygląda tragicznie - żalą się mieszkańcyStarsza część Nowego Miasta wygląda tragicznie. Szczególnie Plac Zwycięstwa. - To jedno wielkie miejsce do gruntownego remontu. Nieświecące latarnie, krzywe słupy oświetleniowe, dziurawy parking bez oznaczonych miejsc postojowych, krzywy i dziurawy chodnik pamiętający czasy Gierka i droga, a raczej utwardzone klepisko złożone z płyt chodnikowych, starego poniemieckiego bruku oraz resztek asfaltu - wymienia nasz Czytelnik.

Rzeczywiście trudno z nim się nie zgodzić. Ten rejon wygląda, jakby zatrzymał się tutaj czas w latach 80. XX wieku. Podobnych przykładów nasz Czytelnik wymienia więcej: chodnik przy sklepach na ulicy Jana Pawła II. - Deptak przed nimi, będący kiedyś wizytówką Nowego Miasta to obraz nędzy i rozpaczy, dziury w chodniku są takie, że wystarczy na chwilę przysiąść aby widzieć potykających się ludzi... Czy ktoś to wreszcie zauważy? - kończy Czytelnik.

Problem w tej części miasta jest taki, że nie za wszystko odpowiadają władze miejskie. Część chodników należy do spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, a nawet osób prywatnych.

O sprawie już informowaliśmy. Schody na Placu Zwycięstwa: mieszkańcy wstydzą się ich i domagają się remontu

Jednak władze i nowi radni mają teraz pole do popisu. - Widać, że coś się dzieje w tym temacie, bo w innych częsciach miasta wymieniane są chodniki i remontowane drogi, ale to wciąż za mało. Trzeba, jak najszybciej poprawić wizerunek tej dzielnicy, bo wstyd zaprosić gości. Zdaję sobie sprawy, że właścicielem wszystkich chodników jest jedna insytucja, ale na Boga, czy żadnemu z właścicieli nie jest wstyd? Wystarczy porównać chodniki na ulicy Jana Pawła II. Proszę zobaczyć na chodnik przy drodze, który nie tak dawno był remontowany, a ten znajdujący się przy sklepach... - komentuje pan Jan, którego spotkaliśmy niedaleko ronda św. Wawrzyńca.

Tym bardziej, że już raz apelowaliśmy o interwencję w tym miejscu. Chociażby na przykładzie schodów prowadzących do sklepów na Placy Zwycięstwa. Kilka miesięcy temu w magistracie obiecywano nam, że do końca roku sprawa zostanie załatwiona. Czas mija, a tam nic nie ruszyło. No ale do końca roku pozostało jeszcze nieco ponad miesiąc...

Uważacie, że dzielnica Nowe Miasto jest zaniedbana? Gdzie jeszcze przyda się rewitalizacja? Zapraszamy do dyskusji

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!


Wiadomości

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zgred (gość) (ściema)

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem ,oba posty,JA NIE JESTEM WŁAŚNIE NAIWNY i nie wierzę w to co obiecują ,dlatego piszę o tym że nic nie zrobiono do wyborów a za 4 lata zaczną remont chodnika na 26 Marca po stronie apteki bo tam asfalt leży jak go nieboszczyk Gomułka położyć kazał,jakoś nikt go nie chce nawet pokryć nowym asfaltem tylko dalej spokojnie sobie leży WIERZYĆ KOMUKOLWIEK Z RZĄDZĄCYCH TYM MIASTEM JEST WŁAŚNIE NAIWNOŚCIĄ ,pozdrawiam .

antypalant (gość)

do ciekawy. skończył się teatr wyborczy i ściema to wyłączyli już światła na tym rozbabranym placu budowy. Budowa nie zakończona, nie ma kasy na to światło. Włączą światło na chwilę za 4 lata przed następnymi wyborami,palancie ciekawy

ciekawy (gość)

okolice Placu Zwycięstwa to miejsce w którym czas sie zatrzymał w latach 70,80 .Tylu radnych tam mieszka w okolicy,chodzili tymi chodnikami i nic z tego nie wyniklo.Mieszkancy musza dopiero media prosić o rzecz która powinna byc załatwiona przez radnego Skupnia czy Stachonia,co oni robili przez 4 lata?

ciekawy (gość)

Na Placu Zwycięstwa to cała instalacja świetlna wymaga przebudowy, opraw jest za mało np. w okolicy sklepu PSS Społem, do tego stare słupy i zwisające kable. Wychodząc teraz na zewnątrz są miejsca gdzie jest zupełnie ciemno. Przebudowa tego to zadanie miasta czy energetyki?

ściema (gość)

Kto wyłączył światła w słynnym skate parku w wąwozie między Piastów i XXX lecia? Podobno był gotowy i przed wyborami oświetlony. Włączaj światła, bo chciałem pojeździć jak przed wyborami

do ściema (gość)

Tylko, że teraz faktycznie to zadanie dla Pana Arka żeby w styczniu zapytał panią Chrobok dlaczego tego nie wyremontowano i ogólnie co dalej z tym rejonem. Dziennikarze jednak nie powinni odpuszczać spraw bo później urzędnicy czują że nikt ich ze słów nie rozlicza. W końcu urzędnicy nie mogą a raczej nie powinni kłamać i co się rzekło powinno się wykonać.

ściema (gość) (do zgreda)

Jakiś ty naiwny.Jest po wyborach, 4 lata mają, może kiedyś zrobią. Za 4 lata zaczną ci znowu obiecywać, żebyś ich wybrał. I wierzysz Pani rzecznik. "p. rzecznik Barbara Chrobok obiecywała do końca b.r. remont. Został miesiąc, zobaczymy czy będzie ten obiecany remont". Wierzysz tej pani, że w grudniu ktoś normalny remontuje drogi i chodniki?. Ściema

ryl z rantu (gość)

panje Arkadiuszu jak te pierony ze SKMu nic z tym nie zrobiom w tym roku to zapytejcie ich w tym urzyndzie co dalyj bo tak obiecywac to yno przed wyborami a po wyborach onji mają nos w zadku. Ciekawe co powie ta piekno Barbara Chrobokowa aby ten nowy radny szwarny chop Dezyderiusz Szwagrzok. W koncu chyba cos trza z tym syfem zrobic bo to gańba na colkie miasto je. yno co by ten słup nie ciulnoł komu na łeb zanim tam to naprawiom. Jo żech je ciekow kiery pierun planuje remonty tych chodników we Wodzisuawiu bo może je tak że on se remont co dwa lata robi przed chałupom.

tak to i ja rzadzic moge (gość)

Same BARANY nawet chodnikow ogarnąć nie mogą a pchaja się na bezradnych BARANY jedne....

z rantu (gość)

Fotka numer 4 i 5 wymiato. Po pierwsze słup na środku parkingu po drugie widoć w nim wszystkie druty na wierzchy a po trzecie ta zabytkowo zdewastowana oprawa świetlno haha. Czekać yno jak to kiedy ciu lnie na zola y kieremu na łeb spadnie.

plac z. (gość)

Szwagrzak nic nie zrobi, bo nie jest z centrum Wodzisławia, w urzędzie nie ma kasy na remonty. A wy się jeszcze łudzicie.No cóż......

mieszkaniec okolic (gość)

chodnik wzdłuż 26 Marca obok białej damy to asfaltowa komunistyczna tragedia, radny Skupień pewnie chodził tam na narady miejskie i tego nie widział? Może Szwagrzak zauważy? Odnośnie remontu to całe Nowe Miasto od Placu Zwycięstwa (który placu w niczym już nie przypomina) oraz Jana Pawła II po dworzec kolejowy i okolice Waryńskiego wymaga rewitalizacji. Schody SKM miał zrobić w tym roku ale jak widać w urzędzie chyba kłamią (został im na te prace miesiąc). Pozostaje mieć nadzieję, że dziennikarze jak Arek Biernat będą sprawę drążyć aż do skutku i wypada podziękować że takim czymś się zajmują. Wstyd za takie dziurawe drogi i chodniki w Wodzisławiu panie Kieca i pani Chrobok, wstyd!

egon (gość)

Prezydent tylko dba o Rynek ,ulicę którą idzie do pracy i teren wokół magistratu,reszta nikogo nie obchodzi,200m od Rynku chaszcze na Wałowej,wokół brud i nic nikt z tym nie robi.

zgred (gość) (do zgreda)

Odpowiem Ci tak ,chodnik przy ulicy 26 Marca tuż obok W.P.Inż.(kiedyś komenda milicji )został naprawiony tuż przed tymi wyborami po tym kiedy mieszkańcy okolicznych bloków ( i nie tylko Oni) mieli dosyć chodzenia po błocie lub po jezdni kiedy padał deszcz,po wręcz awanturach w końcu zlitowano się i położono kostkę jest dobrze ale.....zobacz sobie chodnik od wjazdu na parkin przed tym blokiem do samej "Białej Damy" nic więcej Ci nie napiszę zobacz i oceń słowa słowa słowa czynów brak u tych ,rzeczników i innych osób za to odpowiedzialnych ,pozdrawiam .

do zgreda (gość)

do zgreda, radni się na szczęście zmienili. Z rejonu był m.in. p. Skupień jest obecnie bodajże p. Szwagrzak, więc może on cokolwiek zadziała. Swoją drogą to p. rzecznik Barbara Chrobok obiecywała do końca b.r. remont. Został miesiąc, zobaczymy czy będzie ten obiecany remont czy okaże się że p. Barbara Chrobok minęła się z prawdą. http://wodzislawslaski.naszemiasto.pl/artykul/schody-na-placu-zwyciestwa-mieszkancy-wstydza-sie-ich-i,2343590,artgal,t,id,tm.html