W tym roku śląscy policjanci wzbogacą się o przeszło 130 nowych radiowozów i dużą łódź motorową. Wśród nowych aut są zarówno egzemplarze w policyjnych, niebiesko-srebrnych barwach, jak i samochody nieoznakowane, przeznaczone do różnych rodzajów służby.

Nowe radiowozy śląskich policjantów. Będą też samochody nieoznakowane [ZDJĘCIA]

Policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zrealizowali w tym roku przetarg zbiorczy na 428 samochodów – radiowozów oznakowanych – dla kilkunastu komend wojewódzkich w kraju. Przetarg wygrał dostawca modelu Kia Cee’d SW 1,6 GDI. Z tej puli 65 radiowozów będzie jeździło po drogach województwa śląskiego. Oprócz tego dla KMP w Gliwicach kupiono furgon Renault Master 2,3 DCI, a dla KPP w Zawierciu osobowo-terenowy Mitsubishi Pajero Wagon z silnikiem o mocy 200 KM. Natomiast dla komendy w Siemianowicach Śląskich nasi logistycy kupują samochód Dacia Duster 1.6 przeznaczony do przewozu psów służbowych.

Podkreślić trzeba, że nie tylko śląscy mundurowi nie tylko organizują przetargi dla innych garnizonów, ale korzystają z postępowań przetargowych przeprowadzonych w kraju., i tak:

KWP w Gdańsku dla jednostek śląskiego garnizonu kupiła 22 samochody osobowe nieoznakowane Kia Venga 1.6 G – benzyna o mocy 125 KM. Cena jednostkowa pojazdu wynosi 53.086,67 zł.

KWP w Łodzi dla jednostek naszego garnizonu kupiła 6 samochodów osobowych nieoznakowanych małolitrażowych marki Hyundai I20 1,2 – benzyna o mocy 115 KM. Cena jednostkowa pojazdu wynosi 41.721,60 zł. Pięć samochodów juz odebraliśmy.

KWP w Kielcach kupiła, z przeznaczeniem dla komendy w Będzinie, samochód osobowy nieoznakowany małolitrażowy Opel Corsa 1,2 – benzyna o mocy 70 KM. Cena jednostkowa pojazdu wynosi 42.886,00 zł. Planowany odbiór samochodu - w pierwszej połowie grudnia 2014 roku.

Wskazane wyżej samochody zostały kupione ze wsparciem finansowym przekazanym przez samorządy – powiaty i gminy województwa śląskiego. Na ten cel samorządowcy w 2014 r. przekazali śląskiej policji prawie 3 mln. złotych.

Korzystając z pieniędzy z budżetu Policji katowicka komenda wojewódzka przeprowadziła postępowanie na zakup 90 samochodów osobowych nieoznakowanych, w wyniku którego kupione zostaną samochody Hyundai I30 1,6 – benzyna o mocy 135 KM, wyposażone w radiostację Motorola DM 4601. Cena jednostkowa pojazdu wynosi 57.982,20 zł. Odbiór tych samochodów rozpocznie się od 8 grudnia 2014 r. Pojazdy zostały kupione dla kilku garnizonów wojewódzkich Policji.

Oprócz tego kupiono samochód-lawetę na podwoziu ciężarówki marki DAF za ponad 330 tys. zł. Pojazd zostanie dostarczony przez wykonawcę do 15 grudnia 2014 r.

Z zakupów budżetowych realizowanych przez inne komendy wojewódzkie do śląskiego garnizonu Policji trafiły już samochody osobowe nieoznakowane:

9 Kia Ceed
19 Opli Astra IV
4 Fordy Focusy

Poza tym z Komendy Głównej Policji odebrano łódź hybrydową kategorii R-2 marki Sportis S6500/K z silnikiem zaburtowym Yamaha o mocy 200 KM, która będzie patrolowała jeden z większych akwenów w naszym regionie.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!