W rolach głównych Agnieszka Grochowska, Agata Buzek i Weronika Rosati. 1 grudnia w Warszawie miała miejsce uroczysta premiera najnowszego dramatu Krzysztofa Zanussiego pt. "Obce ciało".

Angelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej i zakochali w sobie. Dziewczyna postanawia jednak wrócić do Polski i wstąpić do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, zatrudnia się w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris, która chce go skłonić do złamania zasad.

- Film zamierzony jako dramat psychologiczny relacjonuje zderzenie korporacyjnego cynizmu z młodzieńczym idealizmem – mówi Krzysztof Zanussi. - Przewrotność pomysłu zasadza się na tym, że stroną prześladowaną jest autentyczny chrześcijanin, a po drugiej stronie stoi rząd kobiet wyzwolonych, które w cynizmie i brutalności postępowania prześcigają mężczyzn. Rezultat starcia jest nierozstrzygnięty - idealizm chwieje się, a cynizm pęka, choć daleko mu do nawrócenia.

„Obce ciało” to koprodukcja polsko-rosyjsko-włoska. Autorem muzyki do filmu jest Wojciech Kilar.

Zobacz zwiastun:Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!