Odra Wodzisław

PZPN oddalił odwołanie Odry Wodzisław (© arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Odra Wodzisław nie składa broni. Po odwołaniu się do PZPN, teraz działaczom piłkarskim przyjdzie stoczyć kolejny bój ze Śl. ZPN. Przeczytajcie oświadczenie klubu.

Odra Wodzisław odwołuje się od decyzji Śl. ZPNW dniu wczorajszym otrzymaliśmy odpowiedź Centrali PZPN na nasze odwołanie od decyzji ŚZPN o nie przyjęciu nas na członka Związku. Najkrócej rzecz ujmując odwołanie oddalono, odsyłając nas z powrotem do ŚZPN po wyjaśnieniu błędów w KRS. Do konkretnych, merytorycznych zarzutów zawartych w naszym odwołaniu, wskazujących wyraźnie jakie przepisy i dlaczego złamał ŚZPN nie odniesiono się w ogóle. Cóż, zasada: „Nikt nie może się sam przedstawić innemu członkowi organizacji” opisywana też jako „omerta” pokazuje nam wyraźnie z jakim typem organizacji mamy do czynienia. Wiemy to nie od dziś – pozbywamy się tylko złudzeń.
Wyprostujemy sprawy w KRS-ie (choć i tu kabaret trwa w najlepsze) i złożymy ponownie dokumenty w ŚZPN. Będziemy działać aż do skutku.

Czytaj więcej. Wszystko o sprawie Odry Wodzisław Śl.

Dla tych co mają jeszcze siłę prezentujemy w załączeniu oprócz pism z PZPN również ostatnią korespondencję z KRS. Sąd Rejestrowy postanowił naprawić swój karygodny błąd sprzed roku (postanowienie oparte o niewłaściwy artykuł KSH), o którym na dodatek nie powiadomił nas skutecznie, wydając nowe postanowienie o sprostowaniu oczywistych omyłek pisarskich. Prawo w tej kwestii nie daje jednak aż takiej swobody Sądowi – czyli zmuszeni byliśmy złożyć kolejne odwołanie. Zresztą zmiana artykułu KSH, co Sąd w tej chwili forsuje, też niczego nie wyjaśnia, bo brzmi on: Art. 160.§ 1. Firma spółki może być obrana dowolnie; powinna jednak zawierać dodatkowe oznaczenie „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.§ 2. Dopuszczalne jest używanie w obrocie skrótu „spółka z o.o.” lub „sp. z o.o.” I gdzie tu zakaz stosowania skrótu APN? Umowa spółki przygotowana była przez doświadczoną Kancelarię Notarialną, doskonale znającą prawo dotyczące spółek i naprawdę zadziwiający jest upór KRS-u w tej sprawie.

Czytaj więcej. Odra Wodzisław: Działacze przedstawiają dokumenty [SZUKAJ ICH TUTAJ]

Innej interesującej korespondencji z KRS-em nazbierało nam się całkiem sporo – można by powoli napisać o tym książkę ;) Musimy jednak poczekać jeszcze na odpowiedź w sprawie ostatniego odwołania. Po jej otrzymaniu natychmiast o tym poinformujemy.


ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!