Olimpia Wodzisław: ZOBACZ, jak koszykarki walczyły w Ostravie ZDJĘCIA

JACK (oprac. mat.nad.)
Olimpia Wodzisław walczyła w Ostravie
Olimpia Wodzisław walczyła w Ostravie arc. klubu
Olimpia Wodzisław: ZOBACZ, jak koszykarki walczyły w Ostravie ZDJĘCIA W dniach 13-16 kwietnia 2017 roku zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski rocznik 2005 i młodsze rywalizowały z rówieśniczkami w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Easter Tournament Ostrava 2017. Jak im poszło?

Niedawno koszykarki Olimpia Wodzisław wywalczyły mistrzostwo Śląska (rocznik 2005 i młodsze), a teraz ruszyły powalczyć w międzynarodowym turnieju. W Ostravie podczas Easter Tournament Ostrava 2017 przyszło im walczyć z rówieśniczkami z Czech, Słowenii i Niemiec. Ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek z Czech - wywalczyły srebro...

- Jadąc na ten turniej chciałem, aby dziewczyny doświadczyły rywalizacji z rówieśniczkami z innych krajów. Pierwsze dwa mecze przebiegły po naszej myśli i dopiero trzeciego dnia turnieju (Wielka sobota) czekał nas bardzo ciężki dzień. Po pierwsze graliśmy dwa mecze pod rząd, a po drugie warunki fizyczne rywalek z Niemiec nasuwały mi pytanie, czy moje dziewczyny rywalizują z dziewczynami w swoim wieku. Pięć z nich miało wzrost powyżej 180cm, najwyższa 186cm i rozmiar buta 46 - wyjaśnia Damian Hnida, trener naszych.

Ten mecz to był horror. Prowadzenie zmieniało się praktycznie co minutę gry. W ostatnich 60 sekundach meczu były trzy przerwy na żądanie. Na 32 sekundy do końca nasza Ania Juszczyk wyprowadza nas na dwupunktowe prowadzenie. - Na 11 sekund do końca zawodniczka rywalek rzuca dwa rzuty osobiste, ale trafia tylko jeden z nich. Potem Niemki jeszcze miały szanse na zwycięstwo, ale nasze dziewczyny nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa. Radość dziewczyn i moja po takim meczu była ogromna, jednak bardzo krótka, bo już po 10 minutach przystąpiliśmy do kolejnego meczu z gospodarzem turnieju SBS Ostrava. Z uwagi na zmęczenie, urazy, podstawowe zawodniczki obserwowały z ławki. Mecz bez historii przebywamy 27:50 - dodaje trener.

Z Czeszkami powalczyły w finale następnego dnia - tym razem postawiły się bardziej, ale sił starczyło tylko na pierwszą połowę. Przegraliśmy 47:60, ale i tak powinny być z siebie dumne.

WYNIKI
13.04.2017r. godz. 17:00 ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - KK Litija (Słowenia) 70:15
14.04.2017r. godz. 09:50 ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - Jasenice Mix (Czechy) 80:25
15.04.2017r. godz. 11:10 ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - BBV Berlin (Niemcy) 43:42
15.04.2017r. godz. 12:30 ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - SBS Ostrava (Czechy) 27:50