(© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od stycznia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy powiatowych przewozów pasażerskich obsługiwanych przez PKS w Raciborzu.- Uwzględniono w nim większość próśb i uwag mieszkańców, jakie przekazywali do starostwa pocztą, mailem lub podczas spotkań sołeckich. Będzie on obowiązywać do końca lipca 2012 r - poinformowali w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu

- Nowy rozkład będzie obowiązywać nie tylko na dotychczas uruchomionych przez Starostę pięciu liniach autobusowych do Jastrzębia-Zdroju, Raciborza i Gorzyc ale także na przejmowanych od 1 stycznia liniach: Wodzisław Śl. – Chałupki przez Olzę i Odrę, Wodzisław Śl. – Chałupki przez Uchylsko, Wodzisław Śl. – Buków przez Gorzyce, Bluszczów oraz Racibórz - Rogów przez Nieboczowy, Lubomię, Bluszczów - informuje szczegółowo w swoim komunikacie Wojciech Raczkowski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

Co ciekawe, od stycznia starostwo i PKS Racibórz wprowadza specjalną taryfę weekendową na powiatowych liniac.- Za zryczałtowaną cenę 3 zł będzie można swobodnie podróżować autobusem bez względu na odległość. Ta inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów w weekendy. Dotychczasowe bowiem zainteresowanie jest niewielkie. Na niektórych liniach przez cały miesiąc w weekendy podróżowało tylko…. pięciu pasażerów - dodaje Raczkowski.
Co najważniejsze, nie wzrosną ceny biletów.

Sprawdź najnowszy rozkład jazdy PKS


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!