PKS Racibórz wprowadza nowy rozkład jazdy

Od stycznia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy powiatowych przewozów pasażerskich obsługiwanych przez PKS w Raciborzu.- Uwzględniono w nim większość próśb i uwag mieszkańców, jakie przekazywali do starostwa pocztą, mailem lub podczas spotkań sołeckich. Będzie on obowiązywać do końca lipca 2012 r - poinformowali w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© archiwum)

- Nowy rozkład będzie obowiązywać nie tylko na dotychczas uruchomionych przez Starostę pięciu liniach autobusowych do Jastrzębia-Zdroju, Raciborza i Gorzyc ale także na przejmowanych od 1 stycznia liniach: Wodzisław Śl. – Chałupki przez Olzę i Odrę, Wodzisław Śl. – Chałupki przez Uchylsko, Wodzisław Śl. – Buków przez Gorzyce, Bluszczów oraz Racibórz - Rogów przez Nieboczowy, Lubomię, Bluszczów - informuje szczegółowo w swoim komunikacie Wojciech Raczkowski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

Co ciekawe, od stycznia starostwo i PKS Racibórz wprowadza specjalną taryfę weekendową na powiatowych liniac.- Za zryczałtowaną cenę 3 zł będzie można swobodnie podróżować autobusem bez względu na odległość. Ta inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów w weekendy. Dotychczasowe bowiem zainteresowanie jest niewielkie. Na niektórych liniach przez cały miesiąc w weekendy podróżowało tylko…. pięciu pasażerów - dodaje Raczkowski.
Co najważniejsze, nie wzrosną ceny biletów.

Sprawdź najnowszy rozkład jazdy PKS


∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię