Pokonamy wichury, pokonamy pożary, katastrofy budowlane. Spod gruzów życia wyciągniemy was... Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Biertułtów (Radlin) mogą pochwalić się wyjątkowym teledyskiem. Opowiada o trudach ich codziennej służby. Zobaczcie wideo i zdjęcia.

"Pokonamy wichury, pokonamy pożary". Teledysk strażaków OSP BiertułtowyCały Radlin we mgle, to świętego Floriana dym. Przez 125 lat chroni miasto nim - tymi słowami rozpoczyna się teledysk "Tęcza we mgle" (wykonanie zespół Głębia), który opowiada o ciężkiej służbie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertułtowach (Radlin).

Wideo prezentuje druhów wyjeżdżających do akcji. Przy okazji strażacy prezentują swoje umiejętności. Zobaczymy, jak gaszą pożary. Jest także scena udzielania pomocy poszkodowanemu w wypadku samochodowym podczas której wykorzystano specjalistyczny sprzęt.

Pokonamy wichury, pokonamy pożary, katastrofy budowlane. Spod gruzów życia wyciągniemy was... - słychać w tle.

Teledysk prezentuje też z lotu ptaka miasto Radlin. Można zobaczyć m.in. kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, familoki, kopalnię Marcel oraz tężnie.

- Teledysk powstał, aby upamiętnić jubileusz 125- lecia OSP Biertułtowy oraz 20- lecia Miasta Radlin. Pomysł na teledysk zrodził się w głowach strażaków, którzy dzięki projektowi "20 lat, które zmieniło nasz świat" finansowanego z radlińskiego budżetu mogli zrealizować swoje plany i przedstawić miasto Radlin okiem strażaków - tłumaczą pomysłodawcy z OSP w Biertułtowach.

Za scenariusz teledysku odpowiadają: Łukasz Materzok (strażak OSP Biertułtowy) i Bogusław Porwoł (Studio Filmowe BP), który jednocześnie był reżyserem i autorem zdjęć (wspólnie z Romanem Halfarem). Utwór wykonali: Żaneta Czogalik oraz Dawid Klimanek, który napisał tekst i wspólnie z Damianem Płaczkiem przygotował muzykę.

Powstanie teledysku wsparli: miasto Radlin, Komenda Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, OSP Biertułtowy, Komisariat Policji w Radlinie, Straż Miejska w Radlinie, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radlinie, sympatycy pożarnictwa oraz druhowie i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Biertułtowy.

Zobacz teledysk strażaków OSP BiertułtowyPOLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Miss Studniówki 2018. Najładniejsze dziewczyny z woj. śląskiego [ZDJĘCIA]Śląskie: Najrzadsze imiona dziecięce 2017 [TOP 30]Dzik wtargnął do kościoła i zniszczył figurę JezusaRejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIAtyDZień - informacyjny program Dziennika Zachodniego

Muzyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!