Skoki w narciarskie w PJONGCZANG 2018. Po pierwszej serii konkursu Polacy mieli wszystko w swoich rękach. W drugiej wszystko stracili. W olimpijskim konkursie na skoczni normalnej Kamil Stoch zajął czwarte, a Stefan Hula piąte miejsce. Złoto zgarnął Niemiec Andreas Wellinger, a dwa pozostałe stopnie podium zajęli Norwegowie.

Skoki w narciarskie. Polacy bez medalu! [PJONGCZANG 2018]

Na półmetku zmagań na czele stawki było dwóch Polaków. Prowadził Stefan Hula, który oddał genialny skok na 111 metrów, co dawało mu dużą przewagę punktową. Za nim lokował się Kamil Stoch (106,5 m), który dzielił drugą lokatę z Norwegiem Johannem Andre Forfangiem (106 m). Obaj tracili do skoczka ze Szczyrku 5,9 pkt. 0,4 punkty za nimi znajdował się Niemiec Andreas Wellinger.Na skoczni w Pjongczang rządził wiatr. Pierwsza seria trwała półtorej godziny ze względu na długie przerwy w oczekiwaniu na warunki pozwalające na oddanie skoków. Pecha miał Dawid Kubacki, który zaliczył tylko 88 metrów i z 35 miejsca nie awansował do drugiej serii. Czwarty z Polaków, Maciej Kot (99 metrów) był dwudziesty.Także druga seria prowadzona była długo, zbyt długo. Ale gdy zawodnicy już skakali, robili to wyśmienicie, wyrównując rekord skoczni (113,5 m). Im bliżej było wielkiego finału, tym wyraźniej rosły emocje. Sygnał do ataku na polskie pozycje dali Norwegowie i Niemiec Andreas Wellinger. Stoch nie potrafił im odpowiedzieć - 105,5 już wyrzucało go z czołowej trójki. Hula też - po raz kolejny w swojej karierze - nie wytrzymał napięcia. Skoczył tyle samo co Stoch i wylądował na piątej lokacie.

Wygrał Wellinger (104,5/113 m), który o 8,4 pkt wyprzedził Norwego Johanna Andre Forfanga (106/109,5) i o 9,6 pkt jego rodaka Roberta Johanssona (100,5/113,5). Stochowi do podium zabrakło 0,4 pkt, a Huli 0,9.

Miał być medal, jest złość [OPINIE SKOCZKÓW]

- Obydwa skoki miałem trochę spóźnione. Powinienem mieć także luźniejszą pozycję najazdową - przyznał Stoch przed kamerami TVP.


Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!