Włodzimierz Cimoszewicz wykłada karty na stół. Ujawnił, w jaki sposób zamierza zdobyć stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy. Wymienia swoje główne postulaty: stworzenie strategicznego porozumienia między ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Włodzimierz Cimoszewicz wykłada karty na stół. Ujawnił, w jaki sposób zamierza zdobyć stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy.


Wymienia swoje główne postulaty: stworzenie strategicznego porozumienia między Radą Europy i Unią Europejską; usprawnienie prac sekretariatu Rady; reformę działań Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu; nawiązanie bliskiej współpracy z innymi organizacjami międzynarodowymi jak OBWE czy UNESCO.

Były premier odwiedza teraz poszczególne kraje należące do RE, by przekonać jej przedstawicieli do poparcia jego kandydatury. Jednak jego aktywność to nie jedyny przejaw działań polskiej dyplomacji. Cimoszewicza w jego staraniach wspiera MSZ.

- Bardzo starannie przygotowujemy się do spotkania z Władimirem Putinem 1 września. Przekonanie rosyjskiego premiera do tego, by jego wysłannicy do Rady poparli Cimoszewicza, byłoby milowym krokiem na drodze do zwycięstwa Polaka - podkreśla Marcin Nawrot, dyrektor Departamentu Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka w MSZ.

Cimoszewicz o fotel szefa RE walczy z Norwegiem Thorn- bjornem Jaglandem.

Zgromadzenie Parlamentarne RE decyzję podejmie prawdopodobnie podczas sesji 28-29 września.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!