Półmaraton Szerpa w Krostoszowicach: Rywalizowało prawie 100 zawodników

AREK
Prawie 100 osób wystartowało w Krostoszowicach
Prawie 100 osób wystartowało w Krostoszowicach UG Godów
Półmaraton Szerpa w Krostoszowicach: Do zmagań przystąpiło prawie 100 miłośników biegania oraz nordic walking. Podobnie jak w poprzednich edycjach panowie musieli dźwigać na plecach 5 kilogramowe obciążenie, a dla pań przewidziano 3 kg.

- Nowością w tej edycji była kategoria „Super Szerp”. By zostać „Super Szerpem” należało przebiec trasę z ciężarem 20 kg na plecach. W tej kategorii pojawiło się kilkunastu śmiałków. Półmaraton odbył się w pagórkowatym terenie krostoszowickiej buczyny, który obfituje w liczne podbiegi - tłumaczą organizatorzy.

Z niezwykle wyczerpującymi zmaganiami biegowymi najlepiej poradził sobie mieszkaniec Mysłowic Marek Sokołowski, który dystans 21,1 km pokonał w czasie 1 godziny 35 minut i 26 sekund i jako pierwszy przekroczył linię mety. Tuż za nim na finiszu stawił się Janusz Magiera z KS Forma, a trzeci był Adam Koloska.

Wśród pań bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Kanclerz - Januszewska (mieszkanka Zbytkowa), która z czasem 1:50:32 zajęła 8 miejsce open i wygrała rywalizację kobiet. Drugie miejsce przypadło Renacie Gawle z Sosnowca, a trzecie Małgorzacie Rencz z Orzesza.

Zmagania kijkarzy wygrał Paweł Mencewicz przed Jarosławem Reclikiem – obaj są mieszkańcami Godowa. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Oleksiuk z Leszczyn. W kategorii pań (nordic walking) pierwsza do mety dotarła Wioletta Mól z Czeladzi, a kolejne miejsca na podium zajęły odpowiednio Klaudia Białas z Orzesza oraz Iwona Dębowska z Mszany.

Na specjalne uznanie zasługują uczestnicy półmaratonu „Super Szerpa”. Najlepszy zawodnik tej kategorii - Tomasz Kuliński z Katowic, z ciężarem 20 kg na plecach pokonał całą trasę w czasie 2:00:26. Zaledwie 3 minuty później dobiegł na metę zawodnik wodzisławskiej Formy Tomasz Słupek, a 4 minuty straty zanotował Franciszek Wyszkoń (również KS Forma). Zmagania nordic walking „Super Szerp” wygrał Stanisław Gembalczyk, drugi był Dariusz Różewicz, a trzeci Eugeniusz Ryszka.

Na koniec każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkową, ręcznie wykonaną statuetkę oraz ciepły posiłek regeneracyjny.

- Zawody współorganizowali: gmina Godów oraz KS „Forma” Wodzisław Śląski. Zawody finansowane były z budżetu Gminy Godów. Podziękowania należą się również sponsorom: Sklep sportowy Monsun Wodzisław Śląski, Kryta Pływalnia MOSiR Wodzisław Śląski - dodają organizatorzy.