Pościg w Wodzisławiu Śl. Pościg w Wodzisławiu Śl.

Uciekał skradzionym samochodem (© arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pościg w Wodzisławiu Śl.: Wodzisławscy policjanci zatrzymali złodzieja samochodu. Mężczyzna, nie chcąc poddać się kontroli, uciekał przed mundurowymi skradzionym renault. Jego rajd zakończył się po tym jak, stracił panowanie nad autem i utknął na torowisku.

Pościg w Wodzisławiu Śl. Uciekał skradzionym samochodemW sobotę tuż po 19 dyżurny wodzisławskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży pojazdu z posesji na ul. Wrzosowej w Radlinie. Drogą radiową dyżurny powiadomił o zdarzeniu wszystkich mundurowych na służbie.

Kilkanaście minut od zgłoszenia patrol złożony z policjanta komisariatu i strażnika miejskiego z Radlinia napotkał skradzione renault clio. Jego kierujący nie reagował na wydawane przez nich polecenia do zatrzymania pojazdu. Pościg za złodziejem zakończył się dopiero w Wodzisławiu Śląskim na ul. Letniej, gdzie stracił on panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i utknął na torach kolejowych. Podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, lecz po kilkuset metrach został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego, którzy wcześniej przyłączyli się do pościgu.

Zatrzymany 21- letni mieszkaniec Radlina był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Na domiar złego mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Jedynym wytłumaczeniem, jakie usłyszeli od niego mundurowi było stwierdzenie, że „nie pamięta zbyt wiele, gdyż od około dwóch tygodni dużo pije”. 21- latek usłyszy dodatkowo dwa inne zarzuty kradzieży pojazdu, których dopuścił się w ostatnim czasie w Radlinie.

Czytaj więcej. Poznaj pozostałe interwencje policjantów w powiecie wodzisławskim

O losie mężczyzny zadecyduje teraz prokurator i sąd. Kara, jaka mu grozi może być surowsza, gdyż mężczyzna popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy. Odpowie on również za szereg wykroczeń drogowych, których dopuścił się podczas ucieczki.

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!