18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkolaki mają laptopy. Dzięki temu uczą się szybciej

Arek Biernat
Uwielbiam "Warsztat Antka". To jest super - krzyczy 5-letni Kuba, klikając maleńką rączką w mysz-kę netbooka. Na monitorze widać, jak zbiera po kolei narzędzia potrzebne bohaterowi gry. W pszowskim Przedszkolu nr 3 wprowadzono nowatorski pomysł w grupie integracyjnej, aby dzieciakom w nauce pomagały przenośne komputery.

- To jedyna taka placówka w Polsce - mówi Irena Pierchała, dyrektorka przedszkola. Po czym dodaje: - Mamy 20 netbooków i każdy jest przypisany do konkretnego dziecka.

Sprzęt elektroniczny udało się uzyskać dzięki projektowi unijnemu i opiewa na kwotę 570 tysięcy złotych. Dzięki pieniądzom zatrudniono dwie nauczycielki do stałej opieki nad dziećmi, informatyka, logopedę, pediatrę, specjalistę od gimnastyki korekcyjnej, muzykoterapii, wychowania przez sztukę i terapeutę. Dodatkowo zakupiono laptop ze specjalistycznym oprogramowaniem dla logopedy, rzutnik i projektor. Projekt ma wyrównać szansę życiowego startu wszystkim dzieciom. Bowiem w 20-osobowej grupie znajduje się czwórka niepełnosprawnych dzieci (dwoje z autyzmem).

Zajęcia przy komputerach odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają po 30 minut. Dzieci w tym czasie grają w gry edukacyjne. Przeróżne. Dopasowują kolory do zwierząt, bawią się cyferkami, literkami.

- Gry w bezstresowy sposób uczą myśleć logicznie i zapamiętywać. Dodatkowo poprawiają sprawność manualną, dzięki obsłudze myszki - chwali Weronika Pytlik, opiekunka grupy.

Szczególną radość wywołują efekty pracy z dziećmi autystycznymi. - To jest coś niesamowitego. W normalnych warunkach do tych dzieci jest niezwykle ciężko dotrzeć. Nie wykonują one poleceń wychowawców. Na przykład nie chcą malować na kartkach. Wszystko zmienia się, kiedy siadają do komputera. Wiedzą, jak go obsługiwać i wykonują nasze polecenia - dodaje Pytlik. Efekty programu poznamy za kilka miesięcy. Nie jest wykluczone, że śladem pszowskiej placówki pójdą wkrótce inne śląskie miasta.

W prywatnym przedszkolu w Siewierzu dzieci mają zajęcia z dogoterapii.
To terapia wykorzystująca kontakt ze specjalnie wyszkolonym psem. W czasie zajęć oraz zabaw naturalna spontaniczność i radość psa pozwalają dziecku odczuć satysfakcję z wykonywanych przez niego zadań, a przede wszystkim mobilizują go do podejmowania nowych wyzwań.
Dodatkowo opieka nad zwierzęciem wykształca wśród najmłodszych zwiększoną wrażliwość na uczucia i postawy innych ludzi.

W Przedszkolu nr 1 w Myszkowie dzieci chodzą na warsztaty muzyczno-rytmiczne, taneczne, przyrodniczo-ekologiczne i twórczej aktywności artystycznej.
W ramach projektu zakupione zostały pomoce i materiały dydaktyczne. M.in. zestawy dziecięcych instrumentów muzycznych, zestaw Laboratorium Małego Przyrodnika i Ekologa, aparat fotograficzny oraz rzutnik multimedialny z tablicą interaktywną. Warsztaty są bezpłatne i bierze w nich udział ponad 150 dzieci

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
*ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto