Rada Miasta w Wodzisławiu Śl. zebrała się po raz pierwszy w tej kadencji. Wybrała przewodniczącego, którym został Jan Grabowiecki. Zobaczcie zdjęcia z sesji.

Rada Miasta w Wodzisławiu Śl. Trwa pierwsza sesjaDzisiaj po raz pierwszy zebrała się nowa Rada Miasta w Wodzisławiu Śl. Podczas sesji ogłoszono oficjalne wyniki wyborów. Ponadto radni i prezydent Mieczysław Kieca złożyli przysięgę, ale także wybrali przewodniczącego. Został nim ponownie Jan Grabowiecki.

Skład nowej Rady Miasta: Eugeniusz Chłapek,, Jan Grabowiecki, Izabela Kalinowska, Arkadiusz Kochanowicz, Adam Króliczek, Helena Osińska, Grażyna Pietyra, Rafał Połednik, Czesław Rychlik, Grażyna Sitko, Roman Szamatowicz, Wojciech Wilkowski, Katarzyna Zöllner – Solowska i Aleksander Żabicki (KWW Nasz Wodzisław) Marian Balcer, Roman Juzek, Teresa Rybka, Patrycja Stokłosa, Dezyderiusz Szwagrzak, Jan Zemło (KW Wspólnota Samorządowa) oraz Marian Plewnia (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Przewodniczący Rady Miasta: Grabowiecki Jan
Zastępca przewodniczącego: Połednik Rafał
Zastępca przewodniczącego: Szamatowicz Roman

Komisja strategii i ochrony środowiska:

Króliczek Adam (przewodniczący)
Żabicki Aleksander (wiceprzewodniczący)
Chłapek Eugeniusz
Juzek Roman
Połednik Rafał
Rybka Teresa
Szamatowicz Roman

Komisja budżetu

Kalinowska Izabela (przewodnicząca)
Zollner - Solowska Katarzyna (wiceprzewodnicząca)
Blacer Marian
Grabowiecki Jan
Plewnia Marian
Połednik Rafał
Szwagrzak Dezyderiusz

Komisja prawa i porządku

Pietyra Grażyna (przewodnicząca)
Sitko Grażyna (wiceprzewodnicząca)
Grabowiecki Jan
Juzek Roman
Rychlik Czesław
Stokłosa Patrycja
Żabicki Aleksander

Komisja gospodarki komunalnej

Chłapek Eugeniusz (przewodniczący)
Kochanowicz Arkadiusz (wiceprzewodniczący)
Balcer Marian
Osińska Helena
Wilkowski Wojciech
Zemło Jan
Zoller - Solowska Katarzyna

Komisja oświaty, kultury i sportu

Rychlik Czesław (przewodniczący)
Wilkowski Wojciech (wiceprzewodniczący)
Kalinowska Izabela
Rybka Teresa
Sitko Grażyna
Szamatowicz Roman
Zemło Jan

Komisja rewizyjna

Osińska Helena (przewodnicząca)
Pietyra Grażyna (wiceprzewodnicząca)
Kochanowicz Arkadiusz
Króliczek Adam

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Czytaj także

  Komentarze (25)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  8519 (gość)

  że nie tylko Kieca za to odpowiada, to teraz schował się, jego nie widać i nie słychać, a tłumaczą się Szymczak, Kulej, rzeczniczka, urzędniczka od funduszy unijnych, którzy też mają z tym coś wspólnego.

  5433 (gość)

  A czy to, że "Urząd Marszałkowski twierdzi, że na ten moment nie ma żadnego zagrożenia z dotacją", to wiecie od konkretnej osoby z tego urzędu, czy dowiedzieliście się od kogoś z wodzisławskiego UM?

  zgred (gość)

  Tutaj jest to o czym pisałem :
  http://wiadomosci.onet.pl/slask/rodzinny-park-rozrywki-w-wodzislawiu-slaskim-miasto-bedzie-musialo-oddac-miliony/80v68

  zgred (gość) (Arkadiusz Biernat DZ)

  Panowie Redaktorzy ,mnie nie chodzi o to błoto które tam jest bo budową to raczej bym tego nie nazwał tylko O DOTACJE KTÓRE BYŁY NA TEN OBIEKT i co dalej z nimi? Z wypowiedzi osób które były zaproszone do reportażu jasno wynika ŻE JAK NA RAZIE DOTACJE SĄ ZAGROŻONE i to bardzo mocno a prawo ma być zmienione około czerwca to wypowiedz przedstawiciela województwa a czy będzie ? Polecam obejrzenie tego co pokazano i co zostało tam powiedziane reszty nie komentuję .

  Arkadiusz Biernat DZ

  Że faktycznie, część atrakcji nie jest skończona jak to urzędnicy przedstawiają. W tym m.in. boiska, którymi już się chwalono... Urząd Marszałkowski twierdzi, że na ten moment nie ma żadnego zagrożenia z dotacją, więc nic nowego nie wymyślimy. Przedstawiamy na bieżąco też zdjęcia wielkiego placu budowy, które oddają więcej niż słowa. No i przypominamy historię budowy tego parku, czyli dwukrotne zerwanie umowy...

  5632 (gość)

  a swoją drogą, co wy redaktorzy w sprawie rodzinnego napisaliście od siebie? przecież wszystko z artykułu wodzislaw-slaski-firma-w-upadlosci-czyli-rodzinnego-parku-rozrywki-nie-bedzie-na-czas to tylko wypowiedzi miejskich urzędników. i tak samo było w nowinach i na tuwodzislaw. kopiuj-wklej.

  do poniżej (gość)

  "Spokojnie", przecież w ubiegłym tygodniu pan prezydent kieca i jego stara-nowa rzeczniczka zapewniali, że dotacja jest niezagrożona.

  zgred (gość)

  Dlazcego nikt nie pisze tutaj o tym że miastu grozi zwrot 12 milionów złotych z dotacji unijnej która została przekazana na park rozrywki? Czyżby nikt jeszcze o tym nie wiedział? Wczoraj w TVS w wiadomościach podano tę informację ,malo tego ,wywiadu udzielał pan zastępca prezydenta gęsto się tłumacząc z tego powodu czyżby zamiast parku rozrywki był park smutku ?No chyba że kolejny zaciągnięty kredyt miasta jakoś to rozwiąże ale czy na pewno ?

  Wodzik (gość) (mhl999)

  Masz pełen szacunek z mojej strony ,jestem tego samego zdania a dodam że powinno być tak jeśli chcesz byc radnym to za friko społecznie,dzień w ktorym jest posiedzenie rady masz wolny ale nie płatny ciekawe ileu by było wtedy radnych ?

  Blazej (gość)

  Same Leśne dziadki, gorzej niż w PKW. Ludzie po 70-tce mają niby przyciągnąć młodych inwestorów do miasta? Błagam... Paranoja...

  mhl999 (gość) (Wodzik)

  Bez problemu bym zrezygnował z dodatkowej kasy. Rada miejska to nie miejsce do zarabianie pieniędzy ale działanie na rzecz miasta.