Łukasz Michalski byl bliski ustanowienia nowego rekordu Polski w skoku o tyczce Łukasz Michalski byl bliski ustanowienia nowego rekordu Polski w skoku o tyczce

Łukasz Michalski byl bliski ustanowienia nowego rekordu Polski w skoku o tyczce (© Łukasz Klimaniec)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rekordem Polski Małgorzaty Trybańskiej w trójskoku i niespodziewanym zwycięstwem Wojciecha Theinera w skoku wzwyż zakończyły się w sobotę w Bielsku-Białej 86. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce.

- To były udane zawody, bardzo dobrze zorganizowane. Przed nami mistrzostwa Europy w Barcelonie. Liczę, że nasi lekkoatleci zdobędą tam dziesięć medali - powiedział Jerzy Skucha, prezes PZLA.

Szanse na medal z pewnością ma Małgorzata Trybańska, która na bielskim stadionie Sprintu wynikiem 14,27 m ustanowiła nowy rekord Polski w trójskoku. Jak się okazało, Trybańska była chyba jedyną osobą na stadionie... zawiedzioną tym rezultatem.

- Nie jestem specjalnie zadowolona, dzień wcześniej łapały mnie skurcze i skakałam trochę asekuracyjne. Stąd taki wynik. Ale w Barcelonie jestem w stanie go poprawić - wyznała.

Ogromną niespodziankę sprawił Wojciech Theiner, pochodzący z Rudy Śląskiej skoczek wzwyż. Pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,30 m wyprzedził Sylwestra Bednarka, medalistę mistrzostw świata w Berlinie i dał nadzieję na dobre miejsce w Barcelonie.

- Liczyłem na medal, ale na pewno nie na złoty i nie w takim stylu - powiedział lekkoatleta. - Co dalej? Nie wiem, wcześniej nie miałem w planach udziału w mistrzostwach w Barcelonie- wyznał szczerze zawodnik, który w 2009 roku wrócił do sportu po 2-letniej przerwie spowodowanej kontuzjami.

Niewiele brakowało, a bielska publiczność byłaby świadkiem rekordu Polski w skoku o tyczce. Łukasz Michalski najpierw poprawił rekord życiowy (skoczył 5,75 m), a następnie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,80 m. Atak na rekord kraju (5,91 m) zakończył się jednak niepowodzeniem.

W ostatnim dniu mistrzostw Polski szefowie PZLA ogłosili kadrę, która z końcem lipca pojedzie do Barcelony. Reprezentacja jest bardzo liczna - do stolicy Katalonii pojedzie nawet 76 osób (niektórym PZLA przesunął termin uzyskiwania wskaźników).

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!