Rowerzyści Śląsk: Zapada zmrok, a rowerzyści na drogach... Rowerzyści Śląsk: Zapada zmrok, a rowerzyści na drogach...

Rowerzyści Śląsk: Zapada zmrok, a rowerzyści na drogach... (© www.zory.slaska.policja.gov.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rowerzyści Śląsk: Zapada zmrok, a rowerzyści na drogach... Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy ograniczenie widoczności samej drogi, po której się poruszamy, jak również osób kierujących np. rowerami. A przecież tak mało należy zrobić, by zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.

Rowerzyści Śląsk: Zapada zmrok, a rowerzyści na drogach...



Okres jesienno-zimowy z całą pewnością jest czasem, gdy wzrasta liczba zdarzeń drogowych. Wynika to z szybko zapadającego zmroku oraz zmieniających się warunków atmosferycznych, które znacznie ograniczają widoczność. Oświetlenie roweru czy zastosowanie elementu odblaskowego w swoim ubiorze zwiększa widoczność już z odległości 150 metrów. W trzech pierwszych kwartałach tego roku na śląskich drogach rowerzyści spowodowali łącznie 520 zdarzeń drogowych. Zginęło w nich 22 rowerzystów a 453 zostało rannych.
Ku przestrodze przedstawiamy materiał filmowy, nagrany przez rejestrator samochodowy, przedstawiający moment potrącenia rowerzysty. Zachęcamy także do zapoznania się z informacją o akcji "Bezpieczny, bo widoczny"

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mickey (gość)

Dla każdego roweru bez oświetlenia/z niesprawnym/nie włączonym oświetleniem po 500zł mandatu i się nauczą - policja otrzymała narzędzie z którego niestety nie chce/ nie umie skorzystać